24.10.2017 12:01

Powstanie serial komediowy o rodzinie superbohaterów z Bliskiego Wschodu

Stacja ABC pracuje nad zupełnie nowym serialem, opowiadającym o losach rodziny superbohaterów. Produkcja tym razem nie będzie miała nic wspólnego z uniwersum Marvela. 

Powstanie serial komediowy o rodzinie superbohaterów z Bliskiego Wschodu
foto: Andrew Toth/EastNews

Superbohaterowie zdominowali świat. Co kilka miesięcy w kinach pojawia się nowy film, przenoszący na duży ekran herosów znanych z kart komiksów DC i Marvela, ale nie tylko z tych wydawnictw. W telewizji jest podobnie, bo w tym momencie możemy oglądać kilka seriali poświęconych postaciom o ponadprzeciętnych umiejętnościach, a wciąż zapowiadane są kolejne propozycje. Wśród nich znajduje się zupełnie nowy serial tworzony przez stację ABC. 

Jak podaje serwis CBR, w pracę nad produkcją zaangażowani są Bassem Youssef, egipski komik, scenarzysta, producent, lekarz, krytyk i osobowość telewizyjna oraz Larry Wilmore, amerykański scenarzysta, producent i aktor komediowy. Serial będzie opowiadał o Sharifach - przeciętnej amerykańskiej rodzinie o bliskowschodnich korzeniach. Rodzice są obdarzeni nadzwyczajnymi mocami. Jednak korzystanie z nich jest nielegalne. Główni bohaterowie będą musieli więc ukrywać swoją prawdziwą tożsamość, by ratować świat. Twórcy nie ukrywają, że w serialu zawarte będą wątki podkreślające problemy imigranckich rodzin.

Wilmore i Youssef pracowali już razem przy programie The Nightly Show With Larry Wilmore. W nowym serialu ABC pojawią się w rolach scenarzystów i producentów wykonawczych. Youssef powiedział kilka słów na temat powstającego projektu.

"

To co najmniej spektakularne, że na antenie ABC będę mógł rzucić wyzwanie narracji i stereotypom przyklejanym ludziom pochodzącym z mojego regionu. Obecnie dla nas są zarezerwowane jedynie role terrorystów, więc odgrywanie superbohaterów jest czymś przełomowym. Jestem wdzięczny za pracę z Larrym Wilmorem, jednym z najbardziej utalentowanych scenarzystów i producentów na rynku.  "

Kilka miesięcy wcześniej pojawiły się plotki, że John Ridley pracuje nad serialem opartym o komiksie „Ms. Marvel (nie mylić z Carol Danvers, która niebawem otrzyma własny film). Od kilku lat tym pseudonimem w uniwersum Marvela posługuje się Kamala Khan, nastoletnia Pakistanka, która posiada moce podobne do Mr. Fantastica z Fantastic Four. Potencjalni twórcy produkcji o Ms. Marvel zdementowali jednak informacje, że ABC zamierza zekranizować przygody Kamali. 

Będziesz oglądać serial o rodzinie Sharifów?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Seriale