28.11.2017 15:33

Powstanie serial o najsłynniejszym spotkaniu z UFO w Wielkiej Brytanii

Już niedługo zobaczymy serial oparty na wydarzeniach z angielskiej miejscowości Rendlesham. W latach 80. XX wieku doszło tam do spotkania z niezidentyfikowanym obiektem latającym. 

Powstanie serial o najsłynniejszym spotkaniu z UFO w Wielkiej Brytanii
foto: Piero Oliosi/East News

Ludzie od wieków relacjonują spotkania z UFO. W każdym zakątku świata można spotkać osobę, która widział na niebie dziwne kształty i światła. Są jednak takie wydarzenia, które wydają się zbyt niewiarygodne, by były prawdziwe. Każdy słyszał chyba o incydencie w amerykańskim miasteczku Roswell, gdzie według wielu świadków rozbił się statek kosmiczny. Wielka Brytania ma swoje własne Roswell - wieś w angielskim hrabstwie Suffolk o nazwie Rendlesham. 26 grudnia 1980 roku piloci RAF zauważyli dziwne światła nad polskim lasem. Obiekt spadał w kierunku zagajnika. Po sprawdzeniu miejsca wypadku znaleziono metalowy świecący obiekt, który jednak zdołał odlecieć. Następnego dnia rano odkryto wgniecenia w ziemi w kształcie trójkąta i przypalone gałęzie drzew. W ciągu kolejnych dni zaobserwowano UFO jeszcze kilkukrotnie. Do tej pory nie wyjaśniono, co właściwie stało się tej grudniowej nocy.

Jak donosi Variety, firma produkcyjna Eleventh Hour Films i brytyjski oddział Sony Pictures Television połączyły siły, pracując nad serialem zatytułowanym „Rendlesham”. Produkcja ma powstać z okazji 40. rocznicy wydarzeń w „brytyjskim Roswell”. Serial będzie dramatem dziejącym się w czasie od 1980 do 2020 roku. Reżyserem „Rendlesham” został znany z „Dr. Who” Joe Ahearne. Produkcją serialu zajmą się Eve Gutierrez i Jill Green. Reżyser wypowiedział się na temat pracy nad historią o UFO.

"

Kiedy firma Eleventh Hour Films przyciągnęła moją uwagę do tej nietuzinkowej części brytyjskiej i amerykańskiej historii, postanowiłem wziąć się do pracy i zrobić ją jak najlepiej. Myślę, że tego oczekuje widownia.  "

Gutierrez wypowiedziała się na temat wyboru Ahearne do roli reżysera. 

"

Joe jest mistrzem opowiadania i wieloletnim fanem science fiction. Pracując z Sony Pictures Television, mamy nadzieję na pokazanie światu tej historii sprzed lat. "

To kolejny serial o UFO, który pojawi się na ekranach telewizorów w najbliższej przyszłości. Kanał History przygotowuje produkcję, która opowiada tajemniczą historię Projektu Błękitna Księga. Poza tym niebawem w nowym sezonie powróci „Z Archwum X”. „Rendlesham” stanie się jednym z wielu seriali z pogranicza science fiction opartych na prawdziwych wydarzeniach. Na razie nie podano daty premiery, ale prawdopodobnie historię o kosmitach zobaczymy dopiero pod koniec roku 2020. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: UFO Seriale