11.03.2019 14:46

Powstanie serial o założycielu Snapchata. Ma przypominać film "Social Network"

Już niedługo zobaczymy serial o założycielu Snapchata, który zadebiutuje na platformie streamingowej Quibi. Produkcja ma być utrzymana w klimacie filmu "Social Network".

Snpachat
foto: ROBYN BECK/AFP/East News

O Marku Zuckerbergu słyszał chyba każdy. Nazwisko Evan Spiegel nie jest już tak popularne. Być może niebawem się to zmieni za sprawą krótkometrażowego serialu o twórcy Snapchata. O produkcji poinformowano podczas festiwalu SXSW 2019. Produkcja pod tytułem zadebiutuje na powstającej platformie streamingowej o nazwie Quibi.

"Frat Boy Genius" - serial o twórcy Snapchata na platformie streamingowej Quibi

Jak donosi Deadline, serial ma się składać z krótkich 10-minutowych odcinków. Twórcy chcą, żeby całość przypominała nieco film Davida Finchera "Social Network", opowiadający o genezie Facebooka i jego twórcy Marku Zuckerbergu.

We "Frat Boy Genius" głównym bohaterem nie będzie jednak Evan Spiegel. Protagonistką serialu zostanie niezadowolona pracowniczka Snapchata, która opowie o powstaniu platformy. Skupi się na swoim byłym koledze ze Stanford i obecnym szefie Evanie Spiegelu. Mężczyzna nie będzie za bardzo lubiany przez główną bohaterkę.

fot. shutterstock.
fot. shutterstock.
Przeczytaj także Jak trwale usunąć konto na Snapchacie? Instrukcja krok po kroku

"Frat Boy Genius" ma trafić na powstającą platformę streamingową o nazwie Quibi. Jest to skrót od "quick bites" (szybkie bity), ponieważ Quibi jest stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych. Odcinki seriali oryginalnych nowego serwisu nie będą więc dłuższe niż 10 minut. W produkcję "Frat Boy Genius" zaangażowali się były prezes DreamWorks i współzałożyciel Quibi Jeffrey Katzenberg oraz była szefowa HP Meg Whitman.

"Frat Boy Genius" - kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy pierwszy odcinek opowieści o założycielu Snapchata. Prawdopodobnie będziemy musieli poczekać na premierę około roku, ponieważ data wystartowania Quibi została zaplanowana na kwiecień 2020. "Frat Boy Genius" to nie jedyny tytuł, który trafi do oferty nowego serwisu streamingowego. Twórcy Quibi weszli we współpracę z popularną hiszpańską telewizją Telemundo, by wyprodukować serial "El Señor de los Cielos". Powstaje też tytuł, w który zaangażowana jest Jennifer Lopez. Na razie nie znamy szczegółów seriali Quibi.

>>Zobacz też: Platforma streamingowa z horrorami trafi do Polski?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Facebook