11.09.2017 15:03

Poznaj członków załogi z serialu „Star Trek: Discovery”

„Star Trek: Discovery” to kolejny serial dziejący się w świecie stworzonym w 1966 roku przez Gene'a Roddenberry'ego. Kto należy do załogi statku USS Discovery?

Star Trek Discovery
foto: EastNews/CBS/Netflix

Po ponad 10-letniej przerwie od seriali ze słowami „Star Trek” w tytule, niebawem pojawi się kolejna propozycja od telewizji CBS, osadzona w uniwersum starszym, niż niejeden fan Jeana-Luca Picarda, Spocka czy Seven of Nine. Powstało w tym czasie kilka filmów, ale „Star Trek” to przede wszystkim twór telewizyjny. Z tego powodu jeszcze we wrześniu 2017 roku zadebiutuje nowy serial, będący prequelem oryginalnej serii. Tym razem kosmiczni wędrowcy wskoczą na pokład statku o nazwie USS Discovery. Całość ma nawiązywać do oryginalnych serii sprzed paru dekad. Nic zresztą dziwnego. „Star Trek: Discovery” opowie, co działo się na 10 lat przed tym, jak kapitan Kirk i jego załoga rozpoczęli przygody na pokładzie USS Enterprise. 

Pisaliśmy już o klimatycznych plakatach, zwiastunie i krótkiej zapowiedzi wideo. Tym razem mamy spotkanie z aktorami wcielającymi się w głównych bohaterów

Sonequa Martin-Green wcieli się w oficer Michael Burnham, która jest przybraną siostrą Spocka. Okazuje się, że aktorka czuła ogromną presję, wcielając się w postać blisko związaną z prawdopodobnie najpopularniejszym bohaterów serii. Jednym z kapitanów statku jest Gabriel Lorca, grany przez Jasona Isaacsa, który starła się oddać bardzo złożoną postać. Drugim dowódcą jest Philippa Georgiou, którą zagrała Michelle Yeoh. Georgiou będzie mentorką Burnham i będzie się starała nauczyć ją, jak być człowiekiem.

Anthony Rapp wystąpił jako porucznik Paul Stamets, który będzie blisko związany z doktorem Hugh Culberem, granym przez Wilsona Cruza. Douga Jonesa, jako jednego z nielicznych zobaczymy w pełnej charakteryzacji. Wciela się bowiem w porucznika Saru, będącego jednym z pierwszych przedstawicieli swojej rasy wśród kadetów Gwiezdnej Akademii. Shazad Latif zagrał natomiast porucznika Asha Tylera. Nie zabrakło również Klingonki. Mary Cheffio wcieliła się w L'Rell

Premiera pierwszego odcinka odbędzie się już 24 września 2017 roku

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Star Trek