11.12.2017 10:47

Poznaliśmy głównego producenta netflixowego „Wiedźmina”

Łowca potworów ma coraz bliżej do powrotu na małe ekrany. Teraz oficjalnie dowiedzieliśmy się, kto będzie odpowiedzialny za przeniesienie książek Sapkowskiego na Netflixa.

Poznaliśmy głównego producenta netflixowego „Wiedźmina”
foto: materiały prasowe

Geralt i spółka na ekranach naszych telewizorów, smartfonów i tabletów pojawią się za sprawą pani Lauren Schmidt Hissrich, która pracowała już przy takich produkcjach jak „Daredevil” czy „The Defenders”. Obydwa seriale ukazały się na Netflixie, a także należą do Uniwersum Marvela. Teraz Hissrich będzie mogła wykazać się umiejętnościami przy tworzeniu „Wiedźmina”.

Lauren Schmidt Hissrich dołącza do Seana Daniela, Jasona Browna, Tomasza Bagińskiego i Jarosława Sawko, którzy będą pełnić rolę producentów produkcji. Sam Bagiński natomiast ma reżyserować co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie serialu „Wiedźmin”. 

Netflix opublikował również opisy fabuły w wersji anglojęzycznej oraz polskojęzycznej. Dziwi nieco różnica między nimi, ponieważ w wersji oryginalnej, fabuła ma opowiadać o „niekonwencjonalnej rodzinie, która jednoczy się w walce o prawdę w niebezpiecznym świecie”. Natomiast polska wersja serwisu opublikowała bardziej znajomo brzmiący teksty:

"

Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. "

Nie jest natomiast znana jeszcze ani data premiery, ani obsada serialu. Jeśli ktoś się nie może doczekać, to mamy dobre wieści - fanowski film średniometrażowy „Pół Wieku Poezji Później” pojawi się na Youtube już 21 czerwca 2018 roku, w 70. rocznicę urodzin twórcy książek - Andrzeja Sapkowskiego. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Wiedźmin