07.05.2018 11:57

Poznaliśmy tytuł roboczy serialu „Watchmen” od HBO

Twórcy zdradzają coraz więcej informacji dot. serialowej adaptacji powieści graficznych Alana Moore'a, przygotowywanej przez stacje telewizyjną HBO, odpowiedzialną za takie hity jak „Gra o Tron”, czy „Westworld”.

Poznaliśmy tytuł roboczy serialu „Watchmen” od HBO
foto: kadr z filmu

Kilka dni temu pojawiły się doniesienia o ogłoszeniach castingowych opublikowanych przez stację HBO, która odpowiedzialna jest za produkcję nowego serialu na podstawie serii „Watchmen”. Dowiedzieliśmy się, że twórcy poszukują aż 8 aktorów, którzy mają wcielić się w policjantów, detektywów i innych stróżów prawa, co zwiastuje, że serial będzie się mocno różnił od pierwowzoru i skupi się na pokazaniu wydarzeń znanych z oryginalnych powieści z innej perspektywy - bardziej ludzkiej, niezaangażowanej w wewnętrzne konflikty, które narodziły się między „Strażnikami”. 

Jak donosi portal Production Weekly, nowa produkcja na bazie twórczości Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa nosi roboczy tytuł, który brzmi „Brooklyn”. Nazwa nawiązuje oczywiście do jednej z dzielnic Nowego Jorku, z której wywodzą się tacy artyści, jak Jay-Z, Beastie Boys, czy Patti Smith. Brooklyn był również jednym z epicentrów epidemii cracku, który miała miejsce w USA na przełomie lat 80. i 90. XX wieku oraz wywarła ogromny wpływ na młodych ludzi wywodzących się z biedniejszych dzielnic amerykańskich miast.

Serial Watchmen od HBO będzie antynarkotykowym protestem?

Narkotyki i niziny społeczne były oczywiście obecne w oryginalnych powieściach z serii „Watchmen”. W końcu słynny monolog Rorschacha, w którym opowiada, że wszystkie szumowiny tego miasta będą chciały jego pomocy, a on im tylko odpowie szeptem „nie”, był krytyką upadku amerykańskiego społeczeństwa, spowodowaną właśnie m.in. nadużyciem kokainy, cracku i innych twardych używek przez miliony ludzi w USA. Dlatego tytuł roboczy serialu wydaje się być całkiem odpowiedni, zwłaszcza, jeżeli twórcy chcą wprowadzić do swojej produkcji jeszcze więcej socjopolitycznych komentarzy, niż te, które były obecne w oryginale Moore'a i Gibbonsa.

Niestety, na razie na temat produkcji nie wiemy nic więcej. Twórcy nie podali daty premiery serialu „Watchmen”, nie wiemy kto wcieli się w Rorschacha i spółkę, ani tym bardziej tego, kim będą nowe postaci, wymyślone na potrzeby adaptacji HBO. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Watchmen HBO