26.07.2018 11:41

Czy główną bohaterką prequela „Gry o tron” będzie kobieta? Dyrektor programowy HBO zdradził nowe szczegóły dotyczące serialu

Trwają prace nad pierwszym prequelem „Gry o tron”. Casey Bloys uchylił rąbka tajemnicy na temat  bohaterów nowego serialu i tego, w jaki sposób będzie on związany z „Grą o tron”.

prequel Gry o tron
foto: kadr z serialu "Gra o tron"

Choć o prequelach „Gry o tron” mówi się już od dawna, stacja HBO zamówiła pilotażowy odcinek pierwszego z nich dopiero w czerwcu 2018 roku. Wybór padł na scenariusz napisany przez Jane Goldman, która została też showrunnerką nowego serialu. W jego produkcję zaangażowany jest natomiast autor literackiego pierwowzoru, George R.R. Martin.

Czy główną bohaterką prequela „Gry o tron” będzie kobieta?

Casey Bloys, dyrektor programowy HBO, skomentował niedawno spekulacje dotyczące płci głównego bohatera prequela. Wiele osób założyło, że skoro Jon Snow (podobno) jest głównym bohaterem „Gry o tron”, a twórczynią i scenarzystką nowego serialu jest kobieta, tym razem pierwsze skrzypce będzie grała bohaterka z Westeros. Bloys zaprzeczył jednak takim doniesieniom. Jak powiedział:

"

[W scenariuszu] jest wiele silnych żeńskich postaci, ale to będzie mieszanka, będą kobiety i mężczyźni. Jane jest bardzo dobrą pisarką, nie chcemy jej ograniczać do pisania żeńskich głównych bohaterów. Jest tam wiele bardzo skomplikowanych głównych postaci. "

W jaki sposób prequel będzie związany z „Grą o tron”?

Jak zapowiedziano już wcześniej, pilot nowego serialu jest osadzony 8000 lat przed wydarzeniami z „Gry o tron” i ma ukazywać zmierzch świata od złotej Ery Bohaterów po najczarniejszą godzinę – od przerażających sekretów Westeros po prawdziwe pochodzenie Białych Wędrowców, od tajemnic Wschodu po legendę Starków. Oficjalny opis zwiastuje, że będzie to opowieść, jakiej jeszcze nie znamy. Bloys potwierdził te słowa w wywiadzie dla EW, zaznaczając, że nie mamy spodziewać się „Gry o tron” 2:

"

Historia toczy się 8000 lat wcześniej, więc jest wystarczająco odległa, by być zupełnie inną historią w zupełnie innym świecie, ponieważ w tamtym momencie nie istniały jeszcze nawet królestwa. Więc jest to odmienne. Nie staramy się zrobić drugiej części Gry o tron. Nikt nie będzie duplikował tego, co zrobili Benioff i Weiss. Sporo się dzieje, jest sporo dynamiki, co jest związane z „Grą o tron”, ale jest to wystarczająco różne od oryginalnego serialu. "

Bloys w rozmowie z EW zdradził także, że obecnie nie jest przygotowywany żaden inny z pięciu zapowiadanych prequeli „Gry o tron”:

"

Jesteśmy bardzo podekscytowani tym pilotem, liczymy, że rozpoczniemy zdjęcia w pierwszym kwartale 2019 roku. Nie przewiduję żadnych ruchów w kwestii innych prequeli dopóki nie zobaczymy, co będzie z tym. "

Zamówiony pilot prequela „Gry o tron” jest na etapie zamykania umowy z reżyserem castingu. Obsada ma zostać wybrana na początku przyszłego roku. Na pewno nie pojawi się w niej żaden aktor z „Gry o tron”. Być może jednak pojawią się te same lokacje. I to dosłownie. Jak zapowiedział Bloys, zdjęcia prawdopodobnie będą realizowane w Belfaście. Na razie nie zostało to jednak potwierdzone na 100%.

Przy okazji rozmowy o prequelach, Casey Bloys zdradził także, kiedy zadebiutuje finałowy sezon „Gry o tron”. Nowe odcinki mają pojawić się już w pierwszej połowie 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Gra o tron HBO