09.11.2018 09:14

Prequel "Łotra 1" będzie kolejnym serialem aktorskim "Star Wars"

Według najnowszych zapowiedzi Disneya kolejnym aktorskim serialem "Star Wars" będzie prequel filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie" z Diego Luną w roli głównej.

Diego Luna jako Cassian Andor
foto: kadr z filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie

Na początku roku 2018 Disney ogłosił, że zaczyna się nowy etap w historii "Gwiezdnych Wojen" - seriale aktorskie. Do tej pory fani "Star Wars" mogli się cieszyć jedynie telewizyjnymi produkcjami animowanymi. Po raz pierwszy w historii powstaną seriale Lucasfilm, w których zagrają prawdziwi aktorzy. Pierwszym z nich będzie "The Mandalorian", do którego ruszyły już zdjęcia. Szefowie Disneya zapowiedzieli, o czym będzie druga tego typu produkcja.

"Star Wars" - drugi serial aktorski będzie prequelem filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie"

Na oficjalnej stronie "Gwiezdnych Wojen" prezes Disneya Bob Iger poinformował, że po "The Mandalorian" zobaczymy historię, która wydarzyła się przed pierwszym spin-offem serii. Film "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie" wszedł na ekrany kin w 2016 roku i polegał na rozwinięciu wątku z oryginalnej trylogii. Spin-off opowiadał o grupie Rebeliantów, którzy wykradli plany Gwiazdy Śmierci i przekazali je głównym bohaterom pierwszych trzech filmów.

Według informacji zamieszczonej na stronie "Star Wars" akcja serialu skupi się na postaci Cassiana Andora, w którego wcielił się Diego Luna. Andor był jednym z głównych bohaterów spin-offa i z fabuły filmu widzowie mieli okazję dowiedzieć się, że Rebeliant jest bardziej antybohaterem, niż herosem pokroju Luke'a Skywalkera. Przez lata walczył z Imperium, niejednokrotnie brudząc sobie ręce krwią wrogów. Luna skomentował swój powrót do uniwersum "Gwiezdnych Wojen".

"

Powrót do świata "Star Wars" jest dla mnie bardzo wyjątkowy. Mam tak wiele wspomnień ze wspaniałej pracy, którą razem wykonaliśmy i z relacji, które nawiązałem podczas tej przygody. Teraz czekają nas nowe fantastyczne przygody, a ten nowy ekscytujący format da nam szansę bardziej zgłębić tę postać.  "

Na razie nie podano więcej szczegółów dotyczących prequela "Łotra 1". Reżyserem filmu byli Gareth Edwards i Tony Gilroy, więc całkiem możliwe, że te nazwiska będą powiązana z nową serialową produkcją Disneya. Obecnie serial nie ma jeszcze tytułu, ale fabuła jest opisywana jako thriller szpiegowski.

Nowy serial "Star Wars" - kiedy premiera?

Niestety nie wiadomo, kiedy będziemy mieli okazję zobaczyć Cassiana Andora infiltrującego Imperium i likwidującego jego popleczników. Mimo że ruszyły zdjęcia do "The Mandalorian" nadal nie podano daty premiery pierwszego serialu "Star Wars". Potwierdzono jedynie, że trafi na platformę streamingową Disneya w roku 2019. Wynika z tego, że drugi aktorski serial w świecie "Gwiezdnych Wojen" prawdopodobnie zadebiutuje rok później. Jak widać, twórcy zdecydowali się wybrać do seriali mniej oczywiste postacie. Co ciekawe akcja obu produkcji jest powiązana z oryginalną trylogią. Do tej pory seriale "Star Wars" skupiały się raczej na wydarzeniach rozgrywających się na długo przed rozpoczęciem podróży Luke'a Skywalkera lub na początkach historii z nowej trylogii.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Gwiezdne wojny Star Wars