23.10.2017 21:01

Producent „Stranger Things” stworzy serial o nawiedzonym domu

Nowa produkcja ma być horrorem, łączącym w sobie cechy twórczości Agathy Christie i Stanley’a Kubricka.

Producent „Stranger Things” stworzy serial o nawiedzonym domu
foto: kadr z wideo

Shawn Levy, producent wykonawczy i jeden z reżyserów serialu „Stranger Things”, dał się poznać jako twórca lubianych produkcji familijnych, takich jak „Giganci ze stali” czy „Noc w muzeum”. Z drugiej strony ma na swoim koncie oscarowe produkcje jak „Nowy początek”. Teraz, na kanwie sukcesu młodych przyjaciół z Hawkins, postanowił stworzyć kolejną mroczną opowieść w odcinkach.

hotel główne

„Epiphany”, bo taki tytuł będzie nosić nowa produkcja Levy’ego, ma łączyć w sobie szczyptę stylu Agathy Christie z nutą estetyki Stanley’a Kubricka. Serial zapowiadany jest jako thriller psychologiczny opowiadający o grupie szczególnie uzdolnionych nieznajomych, zebranych w posiadłości z Pozłacanego Wieku w celu rozszyfrowania skomplikowanego kodu zawartego w strukturze ścian.

Rezydencje z czasów Pozłacanego Wieku, a więc okresu wielkiego rozwoju przemysłu w Stanach Zjednoczonych trwającego od wojny secesyjnej do końca XIX wieku, należały do najwyższych klas społecznych i swoim przepychem przewyższały niejeden królewski pałac. Jeśli zatem nowa produkcja Levy’ego ma być horrorem bazującym na twórczości Kubricka, możemy spodziewać się, że miejsce akcji będzie przypominało słynny hotel z „Lśnienia”. Na razie są to jednak tylko domysły, gdyż ostateczny kształt serialu jeszcze się formuje.

hotel 1

Scenariusz powierzono Spenserowi Cohenowi, zaś za kamerą pierwszych odcinków stanie Lee Toland Krieger znany z filmu „Wiek Adaline” czy serialu „Rivendale”, a także z tego, że każdy z czterech ostatnich pilotów, które reżyserował, zagwarantował serialowi pozostanie na antenie. Czy będziemy mieli do czynienia z kolejnym hitem na miarę „Stranger Things”? O tym przekonamy się już niebawem.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale