28.12.2017 16:09

Wszystkie sezony „Przyjaciół” już niebawem będzie można zobaczyć w Netflix Polska!

Jeden z najpopularniejszych seriali wszech czasów będzie dostępny online – legalnie, w całości i od pierwszego do ostatniego odcinka.

Wszystkie sezony „Przyjaciół” już niebawem będzie można zobaczyć w Netflix Polska!
foto: kadr z wideo

Ku wielkiej rozpaczy milionów widzów na całym świecie, „Przyjaciele” na stałe opuścili ekrany telewizorów w 2004 roku – po 10 latach, wraz z końcem 10. i ostatniego sezonu serialu. W Polsce odcinkowa opowieść o Monice, Rachel, Phoebe, Chandlerze, Joey’u i Rossie była emitowana od 1996 roku – najpierw z dubbingiem (!) na antenie Canal +, a następnie w Polsacie. Później serial trafił też do TVN-u i Comedy Central. Teraz powraca w całości, by bawić nowe pokolenie widzów i przypomnieć o sobie dawnym fanom. 

Gdzie obejrzeć serial „Przyjaciele”?

To pytanie często zadawali sobie współcześni, seryjni widzowie, którzy nie są przyzwyczajeni do polowania na poszczególne odcinki w TV, a którzy mieli ochotę zapoznać się z fenomenem „Przyjaciół” lub przypomnieć sobie historię swoich dawnych ulubieńców od pierwszego odcinka. Dotychczas nie było bowiem takiej możliwości na żadnej dostępnej w Polsce platformie streamingowej. Na szczęście, już niebawem się to zmieni i wszystkie sezony „Przyjaciół” będzie można obejrzeć na Netflix Polska.

Kiedy „Przyjaciele” będą na polskim Netfliksie?

Zagraniczni użytkownicy Netfliksa mogli cieszyć się wszystkimi sezonami serialu już od stycznia 2015 roku. Polscy fani na możliwość spędzenia 83 godzin z przyjaciółmi z Nowego Jorku musieli poczekać nieco dłużej, jednak – jak mawiają – lepiej późno niż wcale. Serial będzie dostępny na polskiej wersji platformy od 1 stycznia 2018 roku.

Teraz każdy, kto przez ostatnie 13 lat tęsknił za „Przyjaciółmi”, będzie miał okazję rozpocząć nowy rok z ekipą z Central Perku. Jeśli pragniecie powitać go tak, jak w nowe millenium wkroczyli Monika i Ross, prezentujemy małą, wspomnieniową inspirację:

Wszystkie sezony „Przyjaciół” naraz? Proszę bardzo!

Czy najbardziej wytrwali binge-racerzy dadzą radę obejrzeć cały serial w pierwsze cztery doby stycznia 2018 roku? Pewnie tak. Jednak ze swojej strony polecamy mniejsze dawki i dłuższe delektowanie się serialem. Wprawdzie Netflix Polska obiecuje w Nowym Roku mieć więcej Przyjaciół, jednak więcej niż 10 sezonów już niestety nie będzie.

W latach 1994-2004 serial był wyświetlany w ponad 100 krajach. Finałowy odcinek obejrzało aż 51,1 milionów widzów w samych Stanach Zjednoczonych (to prawie 3 razy wyższy wynik od tego, który osiągnął finałowy odcinek 7. sezonu „Gry o tron” obejrzany legalnie przez 16 milionów widzów). Przez 10 lat „Przyjaciele” zdobyli 6 nagród Emmy, nagrodę BAFTA, Złoty Glob, a także ponad 50 innych nagród i ponad 150 nominacji. Dlatego przynajmniej dla sprawdzenia, skąd wziął się fenomen serialu, warto oglądać go na Netflix Polska od 1 stycznia 2018 roku.

Czy będziesz oglądać „Przyjaciół” na Netfliksie?

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Przyjaciele Netflix Friends