03.10.2017 14:17

Puchate Tribble powracają w serialu „Star Trek: Discovery”

Twórcy „Star Trek: Discovery” zapowiadali, że w produkcji pojawią się odniesienia do oryginalnej serii i dotrzymali słowa. Przed Wami powrót stworzeń znanych jako Tribble!

Puchate Tribble powracają w serialu „Star Trek: Discovery”
foto: kadr z serialu Star Trek: The Original Series

Jeśli myślicie, że „Gwiezdne Wojny” to jedyna kosmiczna saga, w której pojawiają się urocze stworzenia przypominające pluszaki, to się mylicie. W „Powrocie Jedi” zadebiutowały Ewoki - rasa kosmitów, przypominających misie, zamieszkująca pokryty lasami księżyc planety Endor. W nadchodzących „Ostatnich Jedi” zobaczymy nowe urocze stworki - połączenie świnki morskiej i sowy o nazwie Porg. Jednak okrągłe, miłe w dotyku i puchate zwierzątka pojawiły się również w oryginalnej serii „Star Treka”. Mowa o obcych zwanych Tribble, którzy zadebiutowali jeszcze w 1967 roku. 

Tribble charakteryzują się tym, że wyglądają, jak puchate kulki, nieposiadające żadnych widocznych kończyn, czy segmentów ciała. Występują w różnych kolorach i wydają z siebie kreskówkowe dźwięki. Jednak słyną z tego, że niezwykle szybko się rozmnażają (o ile zapewni im się dostęp do pożywienia). Małe Tribble rodzą się już w ciąży, a nowe pokolenie pojawia się co 12 godzin. Nic dziwnego, że kapitan Kirk miał z nimi mały problem.

Zwierzaki pojawiły się kilkukrotnie zarówno w serialach aktorskich i animowanych, jak i w filmach. Ich ostatni występ miał miejsce w trzecim odcinku „Star Trek: Discovery”. Podczas pierwszego spotkania głównej bohaterki Michael Burnham z kapitanem Lorką, słychać znajome dźwięki. W pewnym momencie puszysta kulka ukazuje się oczom widzów. Siedzi spokojnie na blacie biurka kapitana. Rozmowa dwóch bohaterów ani razu nie schodzi na Tribble'a. Całkiem możliwe, że w przyszłych odcinkach jeszcze się pojawi. Kto wie? Może zobaczymy nawet jego potomstwo.

Oczywiście to odniesienie do oryginalnej serii wpisuje się w to, co zapowiadali twórcy serialu. Akcja „Star Trek: Discovery” rozgrywa się na 10 lat przed wydarzeniami z oryginalnej serii. Pierwszy odcinek okazał się hitem stacji CBS, ale produkcji nie ustrzegła się słów krytyki. Jeśli nowy serial w uniwersum stworzonym ponad 50 lat temu się sprawdzi, oczywiście zobaczymy drugi sezon. Tribble to nie jedyny akcent z poprzednich seriali. Niedawno pisaliśmy o dobrze znanych postaciach, które zobaczymy w „Star Trek: Discovery”

Cieszysz się, że do Star Trek powróciły Tribble?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: #Seriale #Star Trek