19.06.2019 16:06

Reżyser "Gry o tron" przyznał, że podczas bitwy o Winterfell chciał uśmiercić większość bohaterów

Choć "Gra o tron" dobiegła końca, w sieci wciąż pojawiają się ciekawostki z planu. Jeden z reżyserów serialu wyznał, że w słynnej bitwie o Winterfell śmierć miało ponieść więcej postaci.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe

Trzeci odcinek finałowego sezonu "Gry o tron", podczas którego rozegrała się bitwa o Winterfell, spotkał się z mieszanym odbiorem. Poza zarzutami o zbyt ciemny obraz, fani narzekali również na zbyt niską ilość zgonów. Okazuje się, że zgodnie z planem reżysera odcinka, Miguela Sapochnika, zginąć mieli niemalże wszyscy.

"Gra o tron" - reżyser 3. odcinka chciał śmierci większej ilości bohaterów

Miguel Sapochnik współpracował z twórcami "Gry o tron" już od kilku lat. Odpowiadał on za reżyserię odcinków takich jak "Hardhome" i "Bitwa Bękartów", czyli największych batalistycznych widowisk w historii serialu. W rozmowie z portalem IndieWire reżyser odniósł się do odcinka zatytułowanego "Długa Noc", czyli słynnej bitwy o Winterfell. Brytyjczyk wyznał wówczas, że osobiście pragnął uczynić batalię z nieumarłymi doświadczeniem znacznie bardziej spektakularnym i śmiercionośnym.

"

Chciałem zabić wszystkich. Chciałem zabić Joraha już podczas szarży na samym początku odcinka. Byłem gotów uśmiercić absolutnie wszystkich. Chciałem być bezwzględny, tak by po pierwszych 10 minutach widzowie myśleli "każdy może zginąć". Ale David i Dan [twórcy serialu - przyp.red.] tego nie chcieli. "

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także "Gra o tron" - Wyciekły dwie usunięte sceny z 8. sezonu serialu HBO

Sapochnik zwrócił uwagę na fakt, że twórcy "Gry o tron" chcieli zostawić wiele możliwości dla odcinka zatytułowanego "The Bells" (8x05), w którym Daenerys spaliła Królewską Przystań. Reżyser zaznaczył również, że za ostateczny wydźwięk reżyserowanych przez niego odcinków nie odpowiada on, a właśnie twórcy serialu. Przyznał, że wielokrotnie spierał się z Davidem Benioffem i D.B Weissem o przebieg wydarzeń w serialu.

"

Myślę, że kluczową kwestią jest fakt, że to nie mój serial. Nie ja go wymyśliłem i zrealizowałem. Zostałem tylko wynajęty na stanowisko reżysera, żeby zrobić swoje. Dali mi taką możliwość i jestem im bardzo wdzięczny, bo kochałem pracę nad tym serialem. Ale nie ja odpowiadam za ostateczny efekt. Ostateczny efekt to ich wybór. "

Wszystkie odcinki serialu "Gra o tron" dostępne są na platformie HBO GO.

Zobacz też: Twórcy "Gry o tron" opowiedzieli o zakończeniu serialu i niezadowoleniu fanów

Żałujesz, że nie zginęło więcej bohaterów?

Tagi: Seriale Gra o tron HBO