05.10.2018 16:06

Sabrina Spellman miała być czarnym charakterem w „Riverdale”

Niewiele brakowało, a serial „Chilling Adventures of Sabrina” nigdy nie ujrzałby światla dziennego. Okazuje się, że Roberto Aguirre-Sacasa miał początkowo zupełnie inne plany wobec nastoletniej czarownicy.

Sabrina Spellman w Riverdale
foto: kadr ze zwiastuna Chilling Adventures of Sabrina

Roberto Aguirre-Sacasa, dyrektor kreatywny Archie Comics, odpowiedzialny na oparte na komiksach seriale „Riverdale” i „Chilling Adventures of Sabrina”, w jednym z ostatnich wywiadów wyznał, że zanim zdecydował się na reboot serialu o nastoletniej czarownicy, postać Sabriny chciał wprowadzić do „Riverdale”, czyniąc z niej... główną antagonistkę w 2. sezonie.

Sabrina w „Riverdale” - dlaczego się nie pojawiła?

„Chilling Adventures of Sabrina” zadebiutuje na Netflix jeszcze w październiku 2018 roku. Serial mógł jednak nigdy nie powstać, gdyby Aguirre-Sacasa wcielił w życie swój początkowy plan. Jak wyznał w rozmowie z Entertainment Weekly:

"

W trakcie 1 sezonu Riverdale - zanim jeszcze eksplodował i znalazł swoją ścieżkę jako swego rodzaju mieszanka kryminału noir i pulpowej produkcji - powiedzieliśmy sobie: „Może sezon 2 będzie jak komiks Afterlife with Archie. Zrobimy dużą zmianę gatunkową i uczynimy z niego horror. Będzie pokazywał życie po śmierci, a Sabrina mogłaby być wtedy antagonistką.” Był nawet czas, kiedy rozmawialiśmy, by zwrotem akcji na koniec 1. sezonu było pojawienie się Sabriny. "

Fani „Riverdale” faktycznie przez długi czas liczyli, że nastoletnia czarownica w końcu pojawi się w serialu. Ostatecznie jednak nigdy do tego nie doszło. Dlaczego? Jak wyjaśnia showrunner obydwu produkcji:

"

Z różnych powodów, a częściowo dlatego, że „Riverdale” znalazło swoją drogę jako serial kryminalny i wydawało się to coraz mniej i mniej pasować. Zaczęliśmy też czuć wyraźną różnicę między Greendale i Riverdale - magia powinna istnieć w Greendale, ale już nie w Riverdale. To był nasz pomysł. "

Ostatecznie słowa Aguirre-Sacasy potwierdziły się w rzeczywistości. I choć wielu fanów ubolewa nad faktem, że ścieżki Archiego i Sabriny nigdy się nie przetną,  Riverdale pozostało miasteczkiem mocno osadzonym w codziennych realiach, podczas gdy Greendale z serialu o „Sabrinie” wypełnia czarna magia i przerażające stwory. 

„Chilling Adventures of Sabrina” - kiedy premiera na Netflix?

Kiernan Shipka jako Sabrina Spellman wraz z grupką przyjaciół i zgrają potężnych wrogów, już niebawem zadebiutuje w mrocznym serialu Netfliksa. W przeciwieństwie do znanego sit-comu z lat 90., nowa produkcja została stworzona w klimacie grozy, czego przedsmak można poczuć, oglądając zwiastun „Chilling Adventures of Sabrina”.

Premiera serialu na Netflix nastąpi już 26 października 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Chilling Adventures of Sabrina Riverdale