26.07.2019 11:27

Robert Redford zagra... Roberta Redforda w serialu "Watchmen"

Ciekawą informacją podzieliła się telewizja Fox News, która stwierdziła, że Robert Redford zagra samego siebie w nadchodzącym serialu "Watchmen" od HBO. Informację potwierdził showrunner produkcji, Damon Lindelof. 

Robert Redford zagra... Roberta Redforda w serialu "Watchmen"
foto: shutterstock.com

Hollywoodzka legenda i gwiazda niezliczonej ilości filmów będzie musiała odłożyć swoje plany na emeryturę na później - Robert Redford zagra bowiem w serialu "Watchmen" od HBO. Jak zostało zapowiedziane w ostatnim zeszycie oryginalnych "Watchmen" oraz późniejszej kontynuacji "Doomsday Clock", to właśnie Robert Redford został prezydentem USA w latach 90. W oryginale Richard Nixon doprowadził do zniesienia prawa stanowiącego, że prezydent może służyć tylko przez dwie kadencje.

Robert Redford zagra Roberta Redforda w serialu Watchmen

Wybór Redforda do roli był zawsze nieco ironiczny. W końcu jedną z jego najbardziej ikonicznych ról był Bob Woodward we "Wszystkich ludziach prezydenta". Dziennikarz był przecież odpowiedzialny za doprowadzenie do upadku Nixona poprzez wywołanie Afery Watergate. W wersji HBO, Nixon miał jednak wygrać reelekcję w 1988 roku, ale w trakcie urzędowania jako prezydent zmarł. Obowiązki zostały przeniesione do Geralda Forda, który następnie został pokonany w wyborach z 1992 roku przez Redforda.

Jak tłumaczy szef produkcji "Watchmen" Damon Lindelof, serial będzie eksplorował nadużywanie władzy przez zbyt długi czas:

"

Rząd postanowił zlikwidować prawo dotyczące ograniczenia kadencji prezydenta. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, co się stanie, gdy mający na celu dobro ludzkości biały człowiek będzie prezydentem przez zdecydowanie zbyt długi czas. "

Z komiksów wiemy, że Redford wygrał wybory, ponieważ w kampanii wyborczej postawił na obietnicę złapania Ozymandiasza. W końcu był on terrorystą odpowiedzialnym za zamordowanie kilku milionów osób. W późniejszym "Doomsday Clock #1" od DC Comics dowiadujemy się, że prezydent USA jest raczej nieobecnym liderem, skupiającym się na graniu w golfa. W trakcie kryzysu to jego wiceprezydent skupia się na ratowaniu sytuacji. Nigdzie jednak nie mamy powiedziane wprost, że chodzi o Roberta Redforda.

Serial "Watchmen" zadebiutuje na antenie HBO już jesienią 2019 roku. 

Tagi: Seriale Watchmen HBO