30.07.2019 14:15

Rodzina Shelbych powraca w pierwszym zwiastunie 5. sezonu "Peaky Blinders"

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun 5. sezonu "Peaky Blinders". Co tym razem spotka rodzinę Shelbych?

Foto: materiały prasowe BBC ONE
Foto: materiały prasowe BBC ONE

"Jest Bóg i są też Peaky Blinders". Tak brzmi motto przewodnie najnowszej odsłony serialu o gangsterskiej rodzinie z Birmingham. W jakie kłopoty tym razem wplącze się Tommy i jego familia?

"Peaky Blinders" 5. sezon - zwiastun

Na oficjalnym instagramowym profilu serialu pojawiła się zapowiedź 5. sezonu "Peaky Blinders". Choć zwiastun trwa niespełna minutę, jest na tyle tajemniczy, że nie zdradza praktyczne nic z fabuły. Widzimy za to kilka nowych twarzy.

"Peaky Blinders" 5. sezon - fabuła

Zgodnie z doniesieniami, w 5. sezonie "Peaky Blinders" Tommy Shelby znów podupadnie na zdrowiu psychicznym. Główna oś fabularna skupi się jednak na jego karierze politycznej. Oficjalny opis fabuły brzmi następująco:

"

5. sezon kryminalnej, rodzinnej historii autorstwa Stevena Knighta przedstawia świat pogrążony w finansowym chaosie 1929 roku. Możliwości i nieszczęście czają się na każdym kroku.

Kiedy do Tommy'ego, jako świeżo upieczonego członka parlamentu, zwraca się charyzmatyczny polityk z odważną wizją Wielkiej Brytanii, bohater zdaje sobie sprawę, że jego odpowiedź wpłynie nie tylko na przyszłość jego rodziny, ale również całego narodu. "

Steven Knight wyjawił również kim będzie nowy antagonista. Zgodnie z jego słowami w najnowszej odsłonie klan Shelbych zmierzy się z gangiem z Glasgow, zwanym "The Billy Boys". Doniesienia z planu wskazują również na to, że bohaterowie wybiorą się w pewnym momencie do USA. Istnieje zatem szansa, że pojawi się wspomniany w poprzedniej serii Al Capone?

Foto: materiały prasowe BBC ONE

"Peaky Blinders" 5. sezon - obsada

W 5. sezonie "Peaky Blinders" powrócą dobrze znane nam twarze. Poza Joe Cole'em (Jon Shelby) ponownie zobaczymy całą familię Shelbych. Pojawi się jednak kilka nowych twarzy, wśród nich między innymi Sam Claflin, Anya Taylor-Joy, Brian Gleeson, Neil Maskell i Kate Dickie.

"Peaky Blinders" 5. sezon - premiera

Dokładna data premiery 5. sezonu "Peaky Blinders" nie jest na ten moment znana. Jednak jeśli wierzyć zapewnieniom stacji BBC, nowe odcinki pojawią się jeszcze w tym roku. Wiemy również, że 5. seria "Peaky Blinders" nie będzie ostatnią. Steven Knight potwierdził, że powstanie łącznie 7 sezonów.

Zobacz też: 9 najlepszych seriali kostiumowych dostępnych na Netflix

Tagi: News Seriale Zwiastuny