09.09.2019 11:03

Ruszyły zdjęcia do ostatniego sezonu "Lucyfera". Kiedy premiera?

Niedawno Netflix poinformował, że serial "Lucyfer" zakończy się po emisji 5. sezonu. Twórcy nareszcie podzielili się zdjęciem z pierwszego dnia zdjęć do nadchodzącej serii. 

Lucyfer
foto: materiały prasowe/Netflix

Rozpoczyna się początek końca "Lucyfera". Serial uwielbiany przez miliony fanów na całym świecie miał bardzo pokręconą historię. Początkowo stacja Fox anulowała go po 3. sezonach, jednak dzięki petycjom i kampanii #SaveLucifer serial został przywrócony do życia przez Netflix. W 2019 roku zadebiutował 4. sezon produkcji, który skończył się w nieco tragiczny sposób. Na szczęście twórcy mają jeszcze jeden, finałowy sezon na to, by zakończyć przygodę Pana Piekieł z Los Angeles.

Lucyfer - ruszyły zdjęcia do ostatniego sezonu

W piątek 6 września 2019 roku ruszyły zdjęcia do ostatniego sezonu "Lucyfera". Na fotografii widzimy obsadę serialu, a także twórców produkcji. Potwierdzono również datę rozpoczęcia zdjęć. Zobaczcie foto z konto See What's Next:

Tom Ellis jako Lucyfer
Tom Ellis jako Lucyfer
Przeczytaj także Netflix przedłużył „Lucyfera”!

Niewiele wiemy o fabule 5. sezonu "Lucyfera", ale wiemy, że w większości będzie kontynuował historię zapoczątkowaną w poprzednich odcinkach. Przypomnijmy, że 4. sezon zakończył się powrotem Lucyfera do roli Władcy Piekieł. Nowych odcinków będzie aż 16, więc twórcy będą mieli naprawdę dużo czasu na to, by godnie zakończyć przygody Luciego, Chloe, Maze, Amenadiela i doktor Lindy. 

Twórcy w wywiadach sprzed premiery 4. sezonu twierdzili już, że mają pomysły na 5. serię "Lucyfera". Jak twierdził showrunner i scenarzysta Joe Henderson, 1. scena nowego sezonu ma być "jedną z najlepszych rzeczy, które kiedykolwiek zrobiliśmy". Zapowiedział również, że starają się cały czas eksperymentować z fabułą, aby nie stała się zbyt powtarzalna i nudząca. Sam stwierdził, że ich dewizą są słowa: "O mój Boże to jest szalone. I genialne".

Niestety, wciąż nie mamy pojęcia, kiedy 5. sezon "Lucyfera" zadebiutuje na Netfliksie. Powinniśmy się jej spodziewać wiosną 2020 roku, czyli około roku po debiucie serii numer 4.

Zobacz także: "Lucyfer" jest najczęściej oglądanym serialem Netfliksa w czerwcu. Oto najpopularniejsze seriale platformy

Tagi: Seriale Netflix Lucyfer