09.02.2018 15:27

Co oryginalna Sabrina twierdzi o nowej wersji serialu?

Melissa Joan Hart wcielała się w nastoletnią czarownicę aż przez 7 lat w serialu telewizyjnym i kilku pełnometrażowych filmach. Jak zapatruje się na nową wersję produkcji?

Co oryginalna Sabrina twierdzi o nowej wersji serialu?
foto: FaceToFace/REPORTER/EASTNEWS

Netflix jest w trakcie przygotowań do nowej wersji serialu o Sabrinie, nastoletniej czarownicy. W główną rolę wcieli się Kiernan Shipka znana z serialu „Mad Men”, zaś jej szczerą i bezpośrednią przyjaciółkę zagra Jaz Sinclair. Nowa produkcja ma jednak znacznie odbiegać od oryginalnego serialu z lat 90. i jako ekranizacja komiksu „Chilling Adventures of Sabrina” stanowić mroczną wersją historii z dużą dozą czarnoksięstwa i okultyzmu. Jak na takie zmiany zapatruje się Melissa Joan Hart, aktorka, która wcielała się w Sabrinę w oryginalnym serialu?

Melissa Joan Hart o nowej wersji „Sabriny, nastoletniej czarownicy”

42-letnia dziś aktorka nie może opędzić się od pytań o nową wersję serialu,  jednak nie jest do niego nastawiona tak jak Holly Marie Combs do nowych „Czarodziejek”. Wręcz przeciwnie, trzyma kciuki za serial, dopóki jest on nową wersją, a nie powtórką tej samej historii. Podczas wywiadu dla Entertainment Weekly na pytanie o nowy serial odpowiedziała: 

"

Jest mi obojętny, naprawdę. Ludzie wciąż mnie o to pytają. Powstało już Riverdale, więc zakładam, że ma to sens. Myślę, że robią to w mądry sposób - zmieniają tę produkcję, nie powielają tego, co było. Jeśli zabierasz się za robienie dokładnie tego samego serialu, prawdopodobnie się na tym przejedziesz. A to, co oni robią, myślę, że jest prawdopodobnie najmądrzejszym sposobem na robienie rebootu. "

sabrina 1

Kiedy premiera nowego serialu o Sabrinie?

Serial ma być spin-offem popularnego serialu „Riverdale”, dlatego w jego produkcję zaangażowani są ci sami filmowcy. Pomysłodawcą jest Roberto Aguirre-Sacasa (również twórca komiksu). Pierwszy odcinek wyreżyseruje Lee Toland Krieger. Netflix zapowiada, że premiera odbędzie się jeszcze w 2018 rok. Na razie zamówiono 2 sezony, z czego pierwszy ma liczyć 20 odcinków. 

Natalia Hluzow
Tagi: Sabrina, nastoletnia czarownica News Seriale Melissa Joan Hart