16.02.2018 17:38

Obsada nowego serialu o Sabrinie, nastoletniej czarownicy powiększyła się o 2 aktorów. Kogo zagrają?

Netflix zdradza coraz więcej szczegółów dotyczących nowego, mrocznego serialu o Sabrinie Spellman. Poznaliśmy nazwiska dwóch nowych członków obsady. 

Obsada nowego serialu o Sabrinie, nastoletniej czarownicy powiększyła się o 2 aktorów. Kogo zagrają?
foto: kadr z wideo "Chilling Adventures of Sabrina (EVIL Witch's Version)"

Dwójka nowych aktorów dołączyła do Kiernan Shipki i Jaz Sinclair w obsadzie nowej wersji serialu o Sabrinie, nastoletniej czarownicy, która ma zadebiutować na platformie Netflix jeszcze w 2018 roku. Jak poinformował magazyn Variety, są to Michelle Gomez, znana dotychczas z serialu „Dr Who” oraz początkujący Chance Perdomo. 

Michelle Gomez jako Mary Wardwell

Brytyjska aktorka wcieli się w Mary Wardwell, ulubioną nauczycielkę Sabriny z Baxter High, która jest dla dziewczyny autorytetem. Sprawy skomplikują się jednak, kiedy władzę nad panią Wardwell przejmie pomocnica diabła, Madame Satan, która zmieni ją w zmysłową i podstępną manipulatorkę próbującą wszystkiego, by przeciągnąć Sabrinę na ścieżkę mroku.

Chance Perdomo jako Ambrose Spellman

Ambroży Spellman jest kuzynem Sabriny z Anglii, który został umieszczony w areszcie domowym przez Radę Czarownic. Nie wolno mu więc opuszczać domu pogrzebowego, gdzie mieszka z Sabriną i ciotkami Spellman. Mimo to, sprytny, szelmowski i panseksualny młodzieniec uwielbia być partnerem w zbrodni Sabriny i zawsze jest gotów na nowe intrygi. 

Kiedy premiera nowego serialu o Sabrinie?

Serial Netfliksa ma zadebiutować jeszcze w 2018 roku i zawierać 20 odcinków. Produkcja jest ekranizacją komiksu „Chilling Adventures of Sabrina” ukazującego mroczną wersję historii młodej czarownicy, w przeciwieństwie do serialu „Sabrina, nastoletnia czarownica” z lat 90. z Melissą Joan Hart w roli głównej, który opierał się na oryginalnych komiksach o Sabrinie wydawanych od 1971 roku. W tytułową bohaterkę wcieli się Kiernan Shipka, zaś Jaz Sinclair zagra przyjaciółkę Sabriny. W serialu pojawi się też uwielbiany przez publiczność kot Salem.

„Sabrina” będzie spin-offem serialu „Rivendale”. Za jej realizację będą odpowiedzialni ci sami twórcy, z Roberto Aguirre-Sacasą, twórcą komiksu i pomysłodawcą obydwu seriali na czele. 

Natalia Hluzow
Tagi: Sabrina, nastoletnia czarownica Chilling Adventures of Sabrina News Seriale