14.11.2017 12:15

Scenarzysta „Johna Wicka” stworzy serial o Hitmanie

Agent 47 powraca by zabijać w ekranizacji. Tym razem zobaczymy telewizyjną adaptację najsłynniejszego płatnego zabójcy świata. Scenariusz serialu na postawie gier „Hitman” stworzy Derek Kolstad. 

Scenarzysta „Johna Wicka” stworzy serial o Hitmanie
foto: kadr z gry Hitman: Rozgrzeszenie

Ekranizacje gier wideo to temat, którego wielu fanów zarówno filmów, jak i cyfrowej rozrywki, woli nie poruszać. Zazwyczaj kinowe i telewizyjne produkcje na podstawie gier nie mają za wiele wspólnego z oryginałami, a jako filmy są zwyczajnie w świecie słabe. „Hitman” to seria, która powstała w roku 2000. Gracze wcielają się w łysego zabójcę z kodem kreskowym na potylicy o kryptonimie Agent 47. Wykonując kolejne zlecenia, odkrywają mroczną przeszłość głównego bohatera. Kolejne części miały swoje lepsze i gorsze momenty, ale dla wielu seria jest świętością. Stacja Hulu, która zamierza stworzyć serial o Agencie 47, stanie więc przed wielkim wyzwaniem.

Jak donosi serwis Deadline, scenariusz do pilota nowej produkcji ma napisać znany z pierwszej części „Johna Wicka” Derek Kolstad. Kolstad wraz z Adrianem Askariehem i Chuckiem Gordonem zajmie się też produkcją serialu. Praca nad serią jest na wczesnym etapie i na razie nie wiadomo, kto wcieli się w tytułową rolę, ani czego ma dotyczyć fabuła. To nie pierwsza przygoda Hitmana z kamerami filmowymi. W 2007 roku powstał „Hitman” z Timothym Olyphantem w roli tytułowej. Po 8 latach stworzono reboot zatytułowany „Hitman: Agent 47”, w którym wystąpił Rupert Friend. Obie produkcje dostały jednak kiepskie recenzje.

Telewizja wydaje się idealnym medium do przestawienia klimatu panującego w grze. Rozbijając historię na odcinki, widz ma okazję dogłębnie poznać bohatera oraz jego modus operandi. W końcu w grze chodziło o to, by wykonać zadanie tak, by nikt nie zauważył głównego bohatera. Jeśli twórcy odpowiednio podejdą do tej produkcji, jest szansa, że odniesie ona sukces. Czy serialowa wersja Hitmana w końcu pokaże światu, że można stworzyć przyzwoitą adaptację gry wideo?

Czy serial o Hitmanie ma szansę na sukces?

Sergiusz Kurczuk