12.09.2018 15:36

Scenarzystka „Ricka i Morty'ego” stworzy parodię „Bajecznie bogatych Azjatów”

Powstaje nowy serial inspirowany komedią „Bajecznie bogaci Azjaci”. Scenariuszem zajmie się Jessica Gao dobrze znana wszystkim fanom „Ricka i Morty'ego”. 

Scenarzystka „Ricka i Morty'ego” stworzy parodię „Bajecznie bogatych Azjatów”
foto: kadry z filmu Bajecznie bogaci Azjaci oraz serialu Rick i Morty

Film „Bajecznie bogaci Azjaci” odniósł ogromny sukces finansowy. Komedia o dziewczynie nieświadomej, że jej chłopak pochodzi z zamożnej rodziny, została tak dobrze przyjęta przez widzów, że już zapowiedziano sequel. Stacja ABC przymierza się natomiast do serialu, który w pewnym stopniu czerpie z fabuły „Bajecznie bogatych Azjatów”. Za scenariusz nowej produkcji odpowie Jessica Gao, która pracowała przy równie szalonej animacji „Rick i Morty”.

„Lazy Rich Asians” - parodia „Bajecznie bogatych Azjatów” ze scenarzystką „Ricka i Morty'ego”

Jak podaje The Hollywood Reporter, Gao nie tylko napisze scenariusz do serialu komediowego, ale również odpowie za jego produkcję. Nowość zamówiona przez stację ABC nosi roboczy tytuł „Lazy Rich Asians”, co jest nawiązaniem do oryginalnego tytułu „Bajecznie bogatych Azjatów” („Crazy Rich Asians”). Fabuła podobnie jak w filmie „Bajecznie bogaci Azjaci” skupi się na młodej Amerykance o chińskich korzeniach, która nagle zetknie się z ogromnym bogactwem. Janet Zhao dostanie w spadku po babci małą fortunę i rolę nowej matrony szanowanego chińskiego rodu. 

Zapowiada się niezła zabawa, bo Gao nie tylko odpowiada za przygody szalonego naukowca i jego przygłupiego wnuka. Pisała scenariusze do takich seriali jak „Dolina Krzemowa”, „Robot Chicken” oraz „Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości”. We wrześniu 2018 roku zdobyła nagrodę Emmy za pracę przy „Ricku i Mortym”.

Na razie nie podano dalszych informacji dotyczących „Lazy Rich Asians”. Nie wiadomo więc, kto wystąpi w serialu, ani kiedy odbędzie się jego premiera. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Rick i Morty