12.07.2018 16:06

Serial „Wiedźmin”: filmy z przesłuchania do roli Yennefer pojawiły się w sieci

W roli kochanki Geralta wystąpiła turecka aktorka Belçim Bilgin Erdogan. Kobieta odegrała dwie sceny, które teraz trafiły do sieci. Czy to właśnie ona zagra Yennefer w serialu?

Yennefer
foto: kadr z wideo

O „Wiedźminie” przygotowywanym przez Netfliksa robi się stopniowo coraz głośniej. Twórczyni serialu, Lauren S. Hissrich, stara się na bieżąco informować fanów o tym, jak przebiegają prace nad produkcją o Geralcie, a także chętnie zdradza szczegóły dotyczące serialu, czy też wypowiada się na temat kontrowersyjnych opinii, które w jej stronę kierują niektórzy fani książkowych pierwowzorów Sapkowskiego, czy szalenie popularnych gier CD Projekt Red.

Teraz jednak scenarzystka milczy - w sieci pojawiły się bowiem filmiki z castingów do roli Yennefer. W tej roli wystąpiła Belçim Bilgin Erdogan, turecka aktorka, która występowała do tej pory raczej w rodzimych produkcjach. Niestety, nie jest to przeciek, ponieważ Hissrich kilka tygodni temu poinformowała na Twitterze, że na potrzeby castingu przygotowano specjalne sceny. Tak prezentuje się pierwsze nagranie, w którym Erdogan jako Yennefer dyskutuje z Geraltem na temat przyjęcia, na które mają się razem udać:

Pierwsze materiały z Wiedźmina na Netfliksie

Cały fragment dość dobrze reprezentuje relacje, jakie między sobą mieli Geralt i Yenn - nigdy nie byli parą zakochanych nastolatków. Postaci często były wobec siebie oschłe, czy też chłodne, a Yennefer często krytykowała Geralta za jego nieco infantylne, czy też prymitywne zachowania. Właśnie w ten sposób zostało to zaprezentowane w powyższym fragmencie. Nie było się również bez wulgaryzmów, które są nieodłączną częścią wiedźmińskiego świata. Sama aktorka rodzi sobie w tej roli całkiem nieźle, więc ciekawe, jak scena prezentowałaby się, gdyby była w kostiumie Yenn, a całość miałaby miejsce w jakimś pokoju w karczmie, a nie nowoczesnym mieszkaniu.

Druga scena prezentuje rozmowę Yenn z „królem”. Trzeba przyznać, że Erdogan jest w niej nieco... za bardzo ekspresyjna, jak na Yennefer. Przynajmniej takie można odnieść wrażenie słuchając drugiego wideo z przesłuchania. Zobaczcie z resztą sami:

Wiedźmin Netflix - kiedy premiera?

Na razie nie wiemy, czy aktorka dostała rolę Yennefer. Czy waszym zdaniem Belçim Bilgin Erdogan nadaje się do niej nadaje? Zdjęcia do „Wiedźmina” ruszą późną jesienią 2018 roku, więc pewnie do tego czasu poznamy również obsadę produkcji. Premiera prawdopodobnie odbędzie się w 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix