08.01.2019 15:38

Serial o Jezusie najlepiej zarabiającym projektem crowdfundingowym w historii. Zebrał ponad 10 milionów dolarów

"The Chosen" to serial opowiadający o życiu Jezusa Chrystusa. Projekt crowdfundinowy zebrał ponad 10 milionów dolarów i doczeka się 7 sezonów. Kiedy premiera?

Jezus
foto: kadr z wideo

Nadchodzący serial "The Chosen" stał się najlepiej zarabiającym projektem crowdfundingowym w historii branży przemysłowej - produkcja zebrała ponad 10 milionów dolarów od około 1,5 tysiąca inwestorów i mocno pobiła dotychczasowy rekord programu "Mystery Science Theater 3000”, które zebrało "tylko" 5,7 miliona dolarów. Serial opowiadający o życiu Jezusa ma się doczekać 7 sezonów, a jego premiera ma się odbyć w Wielkanoc 2019 roku. 

Reżyserem projektu jest Dallas Jenkins, który wypowiedział się na temat "The Chosen" w wywiadzie z telewizją Fox News:

"

Kiedy zaczęliśmy pracę nad tym serialem, to byłbym pod wrażeniem, gdybyśmy zdobyli 800 dolarów. Fakt, że zaczęliśmy od zera i kompletnie pobiliśmy wszystkie rekordy crowdfundingowe wszech czasów jest abstrakcyjny, ale ten rok pokazał nam, że ludzie chcą zobaczyć coś innego. "

Jezus pobił rekordy popularności

Cały projekt rozpoczął się w 2017 roku, kiedy The Chosen Productions i firma VidAngel udostępniła koncepcyjny odcinek pilotażowy "The Chosen", żeby zobaczyć, jak produkcja przyjmie się w mediach społecznościowych. Film łącznie zobaczyło 15 milionów osób i wiele osób stwierdziło, że mogłoby zainwestować w powstanie pełnoprawnego serialu.

Producent wykonawczy "The Chosen", Matthew Farraci stwierdził, że jest duże zainteresowanie wysokobudżetowymi projektami o wierze, ale Hollywood nie podejmuje się tworzenia filmów o takiej tematyce:

"

Ogromna widownia czekająca na wysokiej jakości rozrywkę opartą o wiarę, tak często pomijana przez Hollywood, powiedziała głośno, że chce zobaczyć kontent opowiadający o ich religii. W końcu sami za to zapłacili! Wraz z naszymi 15 tysiącami inwestorów jesteśmy podekscytowani tym, jak bardzo może się rozwinąć nasz serial.  "

Twórcy twierdzą, że "najwspanialsza historia na świecie" zasługuje na to, by stworzyć serial "który można obejrzeć jak Stranger Things". Jenkins pragnie pokazać widzom Jezusa z perspektywy osób, które go poznały na przestrzeni jego życia. Pierwsze 4 odcinki "The Chosen" mają się pojawić już w Wielkanoc 2019 roku w aplikacji VidAngel. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale