22.08.2019 15:51

Stacja HBO udostępniła bonusowy odcinek "Czarnobyla"

"Czarnobyl" to powszechnie chwalony i bijący rekordy popularności mini serial stacji HBO i Sky Atlantic. W sieci pojawił się bonusowy odcinek produkcji.

Foto: materiały prasowe HBO, Sky Atlantic
Foto: materiały prasowe HBO, Sky Atlantic

"Czarnobyl", czyli pięcioodcinkowy mini serial emitowany przez stację HBO, zrobił furorę na całym świecie. W bardzo krótkim czasie pobił rekord oglądalności samej "Gry o tron", pokonując serialowego giganta również na polu przychylności widzów i krytyków. "Czarnobyl" zdetronizował bowiem adaptację sagi George'a R.R. Martina, zajmując pierwsze miejsce we wszelkich internetowych rankingach. Jeśli was również zachwycił serial Craiga Mazina, mamy dobrą wiadomość - w sieci znajdziecie bonusowy odcinek "Czarnobyla". Różni się on jednak formą od reszty epizodów.

"Czarnobyl" - pojawił się bonusowy odcinek

Jeśli 5 odcinków to dla was za mało, lub zwyczajnie zainteresował was temat Czarnobyla, stacja HBO postanowiła dać wam kolejny powód do radości. W sieci pojawił się bowiem szósty, bonusowy odcinek "Czarnobyla". Epizod ukazał się w formie podcastu.

Foto: AFP/EAST NEWS; kadr z serialu "Czarnobyl"
Foto: AFP/EAST NEWS; kadr z serialu "Czarnobyl"
Przeczytaj także "Czarnobyl": W których momentach miniserial HBO nie był zgodny z faktami?

Równolegle z emisją odcinków "Czarnobyla" ukazywał się cykl podcastów z udziałem twórcy serialu Craiga Mazina oraz Petera Sagala z NPR. Materiał opierał się głównie na opowieściach o kulisach powstawania produkcji. Podcast, będący jednocześnie bonusowym odcinkiem, wygląda jednak nieco inaczej. Przede wszystkim do wspomnianych Panów dołączył Jared Harris - odtwórca roli Valery'ego Legasowa w "Czarnobylu". To właśnie wokół bohatera, w którego wciela się Harris kręci się większa część odcinka. 

Na początku odcinka Craig Mazin poświęca również chwilę na omówienie współczesnego znaczenia serialu, w kontekście niedawnej eksplozji rakiet nuklearnych, do której doszło w Rosji oraz związanych z nią tajemnic.

Alex Ferns (Czarnobyl)
Alex Ferns (Czarnobyl)
Przeczytaj także Aktor z "Czarnobyla" twierdzi, że katastrofa była przyczyną śmierci członka jego rodziny

Podcast zatytułowany "The Chernobyl Podcast | Part Six: Bonus Episode With Jared Harris | HBO" znajdziecie również w Spotify i innych tego typu serwisach.

Zobacz też: "Czarnobyl": Powstanie 2. sezon? Twórca serialu wypowiedział się w tej kwestii

Tagi: News Seriale HBO Spotify HBO GO Czarnobyl