26.09.2017 14:15

„Star Trek: Discovery” - kiedy 2. sezon?

„Star Trek: Discovery” dopiero co miał swoją premierę, a twórcy już myślą o kontynuacji. Kiedy pojawi się drugi sezon nowego serialu o Gwiezdnej Flocie?

„Star Trek: Discovery” - kiedy 2. sezon?
foto: kadr z serialu

Wszyscy fani serii Star Treka musieli czekać 12 lat na kolejny serial osadzony w uniwersum stworzonym jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku. 24 września 2017 roku w końcu odbyła się premiera produkcji zatytułowanej „Star Trek: Discovery”. W nowej historii będziemy śledzić losy bohaterów osadzone 10 lat przed wydarzeniami ukazanymi w oryginalnym serialu. Zobaczymy konflikt Federacji z Imperium Klingonów. Główną bohaterką jest siostra Spocka - Michael Burnham, która pełni funkcję dowódcy na statku Discovery. 

Pierwsza seria zostanie podzielona na dwie części. Pierwsze 15 odcinków zostanie wyemitowanych na antenie CBS do listopada 2017 roku. Dalsze losy załogi Discovery zobaczymy od stycznia 2018 roku. Producenci serialu wciąż czekają na spodziewany sukces. Jednak twórca „Star Trek: Discovery” myślami jest już daleko w przyszłości. Alex Kurtzman ma wielką nadzieję, że niebawem powstanie kontynuacja. Niestety na drugi sezon też będzie trzeba trochę poczekać. Kurtzman uchylił rąbka tajemnicy w rozmowie z The Hollywood Reporter.

"

Mamy wielkie plany co do sezonu drugiego. Jeśli nam się poszczęści, zamówimy go. Przy rozbiciu sezonu pojawiło się kilka pomysłów, które są wspaniałe, ale nie pasują do reszty odcinków, więc zapisuje się je na karteczkach na tablicy korkowej. Mamy wiele takich karteczek oraz pomysłów, które chcemy wykorzystać w drugim sezonie. Na razie mamy szkielet tego, co w nim pokażemy. Nasz emocjonalny kompas wskazuje na wielkie pomysły w drugim sezonie. "

Kurtzman wyznał, że następny sezon pojawi się nie wcześniej niż w roku 2019. Zasugerował też, że w kolejnej serii będzie mniej niż 22 epizody. Na razie wszystko wskazuje na to, że CBS będzie kontynuować „Star Trek: Discovery”. Podczas premiery pierwszego odcinka padł rekord liczby tygodniowych i miesięcznych subskrypcji na kanał wykupionych przez widzów. Pojawiają się jednak głosy, że boom był spowodowany jednorazową ciekawością widzów, którzy nie będą oglądać kolejnych przygód bohaterów. 

Pierwszy odcinek miał bardzo wysoką oglądalność. Serial zebrał również dobre recenzje za debiut, chociaż nie zabrakło też negatywnych komentarzy. Twórcom zarzuca się, że nowy serial w świecie Star Treka jest zbyt „postępowy”. Z kolei mroczniejszy klimat sprawia, że produkcja staje się bardziej przygnębiająca, niż poprzednie seriale o Gwiezdnej Flocie. Krytykuje się również nowy wygląd Klingonów. Na plus jest jednak główna bohaterka grana przez Sonequę Martin-Green i relacje, które tworzy z pozostałymi członkami załogi Discovery. Poza tym odświeżono efekty specjalne, które w dobie ciągle zmieniającej się technologii, szybko się starzeją. Na razie nie ma jednak co oceniać całego serialu przez pryzmat jednego odcinka. 

Czy będziesz oglądać kolejne odcinki „Star Trek: Discovery”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Star Trek