10.11.2017 13:09

Stephen King o „Stranger Things 2”: „To rozrywka, która kopie po jajach.”

Do szerokiego grona fanów przebojowego serialu Netflixa dołączył sam Stephen King.

Stephen King o „Stranger Things 2”: „To rozrywka, która kopie po jajach.”
foto: kadry z wideo

Fani „Stranger Things” bardzo często porównują serial Netflixa do twórczości najsłynniejszego żyjącego autora horrorów, a w szczególności do „To”, w którym dzieciaki z małego miasteczka rozwiązują mroczne zagadki w latach 80. Tak często, że serialem zainteresował się sam Stephen King. Co więcej, na swoim Twitterze wystawił 2. sezonowi serialu BARDZO pozytywną recenzję.

"

STRANGER THINGS 2: Panie i Panowie, tak się to robi. To rozrywka, która kopie po jajach bez żadnego owijania w bawełnę. Poważnie. "

Pisarz, który znany jest z tego, że zawsze otwarcie wypowiada się na różne tematy, nie mógł chyba silniej wyrazić swojego zachwytu nad 2. sezonem hitu Netflixa. Wszelki sprzeciw wobec jego opinii zdusił natomiast w zarodku już w kolejnym tweecie:

"

Możecie się ze mną nie zgodzić, ale… będziecie w błędzie. "

Bracia Duffer bez wątpienia czują się zaszczyceni taką opinią mistrza, na którym – jak sami twierdzą – wzorowali się, tworząc swój serial i którego powieść „To” chcieli zekranizować. Przyznali nawet, że teoria fanów sugerująca, że „Stranger Things i „To” dzieją się w jednym świecie nie jest do końca wyssana z palca. Jak powiedział Matt Duffer:

"

Jestem pewien, że pomyśleliśmy coś w rodzaju: „To byłoby urocze, gdyby [Bob] zaproponował przeprowadzenie się do Maine, zaraz obok Stephena Kinga.” Stephen King istnieje w tym świecie. Niektórzy bohaterowie czytali jego książki. Bob zdecydowanie nie czytał Stephena Kinga. W ogóle nie jest zainteresowany Stephenem Kingiem, bo nienawidzi takich historii. "

Szczęśliwie, serialowy Bob należy do mniejszości, czego dowodzi zarówno uwielbienie, jakim otoczeni są młodzi przyjaciele z Hawkins, a także sukces kasowy nowej ekranizacji powieści „To”.

„Stranger Things 2” można obecnie oglądać na Netflixie. A kto obejrzał już cały sezon, może zapoznać się z jego kulisami w programie „Stanger Things Beyond”. Twórcy zapowiadają jeszcze dwa kolejne sezony serialu i nie wykluczają też powstania spin-offów, choć początkowo „Stranger Things” miał być serią limitowaną. Kolejnego sezonu spodziewamy się z końcem 2018 roku lub na początku roku 2019.

Natalia Hluzow
Tagi: #Netflix #Stephen King #Stranger Things