12.07.2019 15:08

"Stranger Things" czeka crossover z "Czarnobylem"? Tak twierdzą fani

Spekulacje na temat przyszłości "Stranger Things" trwają w najlepsze. Jeden z fanów stworzył teorię, zgodnie z którą czeka nas crossover z popularnym serialem stacji HBO.

Foto: kadr z 3. sezonu "Stranger Things"
Foto: kadr z 3. sezonu "Stranger Things"

Większość fanów miała już okazję zapoznać się z 3. sezonem "Stranger Things". W związku z tym, internet zalewa coraz większa fala spekulacji związanych z przyszłością serialu. Jeden z użytkowników Reddita podzielił się dość ciekawą teorią. Zakłada ona bowiem, że w 4. sezonie "Stranger Things" dojdzie do crossoveru z... "Czarnobylem"

Uwaga! Artykuł zawiera spoilery z 3. sezonu "Stranger Things". Czytasz na własną odpowiedzialność. 

"Stranger Things" w crossoverze z "Czarnobylem"?

Jeden z użytkowników portalu Reddit podzielił się kilka dni temu swoją teorią, a internauci z miejsca podchwycili temat. Czy crossover "Stranger Things" i "Czarnobyla" jest możliwy? Fani twierdzą, że tak. Duża część osi fabularnej 3. odsłony "Stranger Things" dotyczyła Rosjan, co jest jednym z głównych argumentów, na których opiera się teoria. Co więcej, w scenie po napisach finałowego odcinka przenosimy się do ówczesnego ZSRR, gdzie sowieci przetrzymują więźniów i Demogorgona. Drugim z argumentów jest czas akcji serialu. Jak można się już było zorientować, każdą z kolejnych odsłon "Stranger Things" dzieli rok. Można zatem śmiało założyć, że akcja 4. sezonu rozgrywać się będzie w 1986 roku. Wtedy właśnie miała miejsce katastrofa w Czarnobylu.

Pełna treść teorii brzmi następująco:

"

Sezon 1: Zima 1983‬ (Boże Narodzenie)
Sezon 2: Jesień 1984‬ (Halloween)
Sezon 3: Lato 1985‬ (Dzień Niepodległości)
Sezon 4: Najprawdopodobniej wiosna 1986 ‬(Wielkanoc i pewnie wiosenna przerwa)

Scena po napisach dzieje się w Rosji. "Czarnobyl" miał miejsce wiosną 1986 roku. Jak powiedział doktor Owens [jeden z bohaterów "Stranger Things" - przyp. red.] wykorzystują rzeczy ludziom znane, by Ci nie zagłębiali się zbytnio w dziwne zdarzenia. Zatem, czy reaktor wybuchł, czy po prostu Jedenastka zaliczyła najlepsze starcie w swoim życiu? "

Serial braci Duffer czerpie garściami nie tylko z szeroko pojętej popkultury, ale również autentycznych wydarzeń. Jednak crossover z katastrofą w Czarnobylu mógłby być już przesadą. A może uważacie, że Anatolij Diatłow byłby świetnym zastępstwem za Billy'ego Hargrove'a, w roli czarnego charakteru? 

Foto: materiały promocyjne HBO

Co sądzisz o tej teorii?

Tagi: Seriale Stranger Things HBO Netflix Czarnobyl