28.03.2018 13:45

Superbohaterowie uratują młodego Baracka Obamę w nowym odcinku „Legends of Tomorrow”

Goryl Grodd zagraża młodej wersji przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Podróżujący w czasie herosi będą musieli ocalić Baracka Obamę. 

Barack Obama i Legends of Tomorrow
foto: AP PoolEast/News, materiały promocyjne

W najnowszym odcinku serialu „Legends of Tomorrow” pojawi się sam Barack Obama. Na ratunek 44. prezydenta USA wyruszą przemieszczający się w czasie i przestrzeni znani z produkcji DC Entertainment. Światu znowu zagrozi obdarzony ludzką inteligencją goryl Grodd. To właśnie ten złoczyńca będzie starał się dopaść młodszą wersję laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Czy zgromadzeni przez Ripa Huntera herosi będą wstanie dotrzeć do Obamy na czas? W sieci pojawił się teaser 17. odcinka 3. sezonu „Legends of Tomorrow”

„Legends of Tomorrow” - Barack Obama uratowany przez bohaterów

W zapowiedzi widzimy oczywiście głównych bohaterów i ich przeciwnika. Jednak największą uwagę przykuwa młody Barck Obama, którego chce dopaść goryl. Czy herosom uda się pokonać zagrożenie i ocalić Stany Zjednoczone przed stratą jednego z prezydentów?

Teaser ukazuje, że zespół podzielił się na mniejsze grupki. Grodd kontynuuje swoje podróże w czasie, za pomocą których chce namieszać w historii świata. Tym razem trafia do lat 70. i udaje się na poszukiwanie młodego Obamy, który jest jeszcze studentem. Oczywiście w odcinku zatytułowanym „Guest Starring John Noble” (aktor rzeczywiście wystąpił gościnnie w tym epizodzie), pojawia się mnóstwo odniesień do amerykańskiej polityki. Jednym z nich jest hasło „Make America Grodd Again”, odnoszące się do ostatnich wyborów prezydenckich w USA. To nie pierwszy raz, kiedy herosi ruszają na ratunek prezydentowi Stanów. Podczas swoich przygód potkali już George'a Washingtona, Ulyssesa S. Granta oraz Lyndona Johnsona. 

Barack Obama w Legends of Tommorow

Sam Obama na pewno czuje się zaszczycony, ponieważ wielokrotnie podkreślał, że jest fanem komiksu superbohaterskiego. Jego ulubionym herosem jest Spider-Man, ale prezydent występował również na łamach komiksów DC. Najnowszy odcinek pojawi się na antenie CW 2 kwietnia 2018 roku. 3. sezon powoli zmierza ku końcowi, ale twórcy zapowiedzieli już kontynuację, w której do drużyny na stałe dołączy sam John Constantine

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale DC Comics Barack Obama Legends of Tomorrow