16.07.2018 15:00

„The Crown”: Netflix udostępnił pierwsze zdjęcie Olivii Colman w roli Elżbiety II

Trzeci sezon „The Crown” zaprezentuje nie tylko nowe wydarzenia z życia Elżbiety II, ale też nowych aktorów wcielających się w główne postaci produkcji. Netflix na pierwszym zdjęciu z serialu pokazał, jak Olivia Colman wygląda w roli brytyjskiej królowej. 

Olivia Colman Claire Foy
foto: kadr z filmu "Morderstwo w Orient Expressie", materiały prasowe Netflix

Po dwóch fascynujących sezonach serialu „The Crown” przyszedł czas na zmianę warty. Wcielająca się w Elżbietę II Claire Foy ustępuje z tronu, by jej miejsce zająć mogła starsza o 10 lat Olivia Colman. Choć serial zadebiutuje w Netflix dopiero w 2019 roku, już teraz możemy sprawdzić, jak nowa aktorka prezentuje się w roli królowej.

„The Crown”: Olivia Colman jako Elżbieta II

Netflix podzielił się pierwszą fotografią z serialu w połowie lipca 2018. Colman w pełnej charakteryzacji i kostiumie występuje na niej w iście brytyjskim stylu – z filiżanką herbaty.

The Crown Olivia Colman

„The Crown 3”: nowa obsada serialu Netfliksa

Claire Foy nie jest oczywiście jedyną gwiazdą serialu, która pożegnała się z rolą po dwóch sezonach. Podobny los spotkał również pozostałych aktorów. Vanessę Kirby w roli księżniczki Małgorzaty zastąpi Helena Bonham Carter, a zamiast Matta Smitha w roli księcia Filipa wystąpi Tobias Menzies. Wciąż nie ogłoszono jeszcze, kto w nadchodzących sezonach „The Crown” będzie wcielał się w księcia Karola, Dianę Spencer i Camillę Parker Bowles. 

„The Crown 3” - kiedy premiera?

„The Crown” to oryginalny serial Netfliksa oparty na sztuce Petera Morgana, który jest też twórcą i pomysłodawcą scenariusza. Serial przedstawia historie toczące się w ścianach najważniejszych domów Wielkiej Brytanii: Pałacu Buckingham i 10 Downing Street. Przybliża intrygi i romanse kryjące się za wydarzeniami, które wywarły decydujący wpływ na drugą połowę XX wieku. Premiera 3. sezonu „The Crown” została zapowiedziana na 2019 rok. 

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Netflix The Crown