19.01.2017 13:29

„The Walking Dead” ograniczy poziom brutalności

Brutalność otwarcia 7. sezonu „The Walking Dead” doprowadziła do tego, że twórcy zostali zmuszeni do obniżenia jej poziomu w kolejnych odcinkach.

„The Walking Dead” ograniczy poziom brutalności
foto: kadr z serialu

Krwawe metody Negana sprawiły, że organizacja The Parents Television Council, czyli tyle co Telewizyjna Rada Rodzicielska, poczuła się dotknięta brutalnością prezentowaną przez serial. Kino, jak i telewizja znają dużo bardziej dosłowne metody ukazywania rozlewu krwi, ale to czego dokonano w produkcji o zombie wystarczyło. Pod uwagę z pewnością wzięto zasięg serialu, którego popularność choć słabnie, to wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie.

Twórcy niestety nie mogli pozostać obojętni na takie głosy i dlatego „The Walking Dead” w kolejnych epizodach, począwszy od tych, których premiera już w lutym 2017 roku, będzie grzeczniejsze. Sprawę skomentowała Gale Anne Hurd, producentka wykonawcza serialu:

"

Mieliśmy możliwość przyjrzenia się odzewowi związanemu z poziomem brutalności. Postanowiliśmy go trochę przykręcić w odcinkach, które wciąż kręcimy na rzecz tego i kolejnych sezonów. To nie produkcja mieszcząca się w granicach gatunku torture porn. Nie przekroczymy tej granicy. "

Josh Sapan, dyrektor AMC, dodał, że liczne reakcje pokazały twórcom, że fanom bardzo zależy na „The Walking Dead”:

"

Kiedy coś bardzo się liczy i zachowuje swoją uniwersalność, to się o to troszczy i dba. "

Hurd zauważyła, że wciąż zachwyca się „The Walking Dead” i tym jak serial stał się najchętniej oglądaną propozycją w telewizji. Producentka nie miała takich oczekiwań, gdy ukazał się pierwszy sezon.

Produkcja AMC wraca 12 lutego 2017 roku - mogliśmy już zobaczyć sneak peak kolejnych epizodów. Udostępniono także garść zdjęć oraz przedstawiono oficjalny synopsis. Potwierdzono już również, że Jeffrey Dean Morgan, odtwórca roli Negana, pojawi się w 8. sezonie serialu.

Robert Skowronski
Tagi: Seriale The Walking Dead