25.05.2017 13:59

„The Walking Dead” zżyna od „Gry o tron”?

Bodaj dwa największe seriale, które zawojowały ekrany telewizorów na całym świecie. Czy czerpią od siebie inspiracje zakrawające o plagiat?

„The Walking Dead” zżyna od „Gry o tron”?
foto: kadr z serialu

„Gra o tron” powróci w 7. sezonie już 16 lipca 2017 roku. Na „The Walking Dead” przyjdzie nam poczekać nieco dłużej, bo Rick do walki z Neganem i Zbawcami stanie jesienią 2017. Będzie to już 8. sezon hitu AMC, w którym będzie zawarty setny odcinek produkcji.

Napływają do nas kolejne materiały promujące „Grę o tron”. W sieci zadebiutował już m.in. plakat nadchodzących epizodów. Dostaliśmy także ten zapowiadający „The Walking Dead”. Podobieństwo jest uderzające:

got
wd-season-8

Co prawda na kanałach AMC w social mediach nie sposób znaleźć powyższego plakatu, ale źródła twierdzą, że to oficjalny poster, nie fanowski. Scott M. Gimple, showrunner „The Walking Dead”, opowiedział o tym co czeka miłośników serialu o zombie w przyszłych odcinkach:

"

Zakończenie 7. sezonu podyktowało strukturę i szybkość rozwoju historii w przyszłości. Tempo jest napędzane tym co czeka bohaterów. Nie chcę mówić niczego wprost, ale każdy kto oglądał serial wie, że bohaterowie są teraz w otwartym konflikcie ze Zbawcami. Nie ma zbyt wiele czasu na pogłębienie innych wątków niż kontynuowanie wojny. "

Nie jest to oczywiście żadnym zaskoczeniem, podobnie jak przewidzenie tego co nam zgotuje „Gra o tron”. Co nieco zdradziła Sophie Turner, czyli serialowa Sansa Stark:

"

Jest nam dość smutno. Naprawdę czuć teraz, że już kończymy i zbliżamy się nieuchronnie do końca, przez co wszyscy jesteśmy poruszeni. Spędzamy więcej czasu razem w Belfaście, by tylko być ze sobą nieco dłużej. Mamy jeszcze przed sobą jeden sezon... No cóż, nie wszyscy. "

Co wolisz?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale The Walking Dead Gra o tron