12.08.2019 12:20

To "Loki" zapoczątkuje multiversum w MCU? Znamy szczegóły serialu

Poznaliśmy nowe szczegóły związane z serialem "Loki". Wygląda na to, że to właśnie przyrodni brat Thora stworzy multiversum w Kinowym Uniwersum Marvela.

Foto: kadr z filmu "Avengers: Infinity War"
Foto: kadr z filmu "Avengers: Infinity War"

"Loki" to jeden z seriali wchodzących w skład Kinowego Uniwersum Marvela, które ukażą się za pośrednictwem platformy Disney Plus. Fani nordyckiego boga podstępu od dawna wyczekują informacji związanych z produkcją. Wygląda na to, że wreszcie poznaliśmy jakieś konkrety. I zapowiada się naprawdę ciekawie.

"Loki" zapoczątkuje multiversum w MCU?

Doniesienia potwierdzają to, co zapowiadał już sam Tom Hiddleston - w serialu zobaczymy wersję Lokiego z 2012 roku. Czyli w zasadzie tę najbardziej podłą i przebiegłą, gdy był on złoczyńcą z krwi i kości. W ramach przypomnienia, w "Avengers: Endgame" Loki uciekł z Tesseractem. Teraz wygląda na to, że Kamień Przestrzeni umożliwi mu podróże w czasie. Potwierdza to również wcześniejsze informacje fabularne, które zapowiadały, że Loki będzie cofać się w czasie i zmieniać rozmaite wydarzenia historyczne.

Foto: Everett Collection/Eastnews

Jak jednak wiemy ze wspomnianej produkcji, zmiany w przeszłości nie wpływają na przyszłość. Tworzą one nowe, alternatywne linie czasowe. Zatem, w serialu "Loki" będziemy obserwować, jak główny bohater zmienia historyczne wydarzenia i kreuje nowe rzeczywistości, tworząc tym samym gigantyczne multiversum. Wszystko to ma prowadzić bezpośrednio do kinowego sequela "Doktora Strange", którego podtytuł brzmi "In the Multiverse of Madness".

Foto: materiały promocyjne
Foto: materiały promocyjne
Przeczytaj także Tom Hiddleston obiecuje, że "Loki" zaskoczy fanów. "To zupełnie nowa koncepcja"

Inne pogłoski wskazują również, że "Loki" przygotuje grunt pod film "Thor: Love and Thunder". Zgodnie z tymi doniesieniami, tworzenie wielu alternatywnych rzeczywistości doprowadzi Lokiego z powrotem do "tej właściwej". To właśnie on sprowadzi Mjolnira, umożliwiając Jane Foster zostanie Potężną Thor. Podkreślamy jednak, że są to jedynie pogłoski, nie potwierdzone informacje.

Foto: kadr z filmu "Thor: Mroczny Świat"

"Loki" - obsada, premiera

Jedynym znanym członkiem obsady jest Tom Hiddleston, który po raz siódmy powróci w roli Lokiego. Serial zadebiutuje na platformie Disney Plus wiosną 2021 roku.

Zobacz też: Twórca "Ricka i Morty'ego" odpowie za serial o Lokim