22.10.2019 11:58

To jeszcze nie koniec "The 100"? Twórca serialu zasugerował potencjalny spin-off

"The 100" dobiegnie końca wraz z siódmym sezonem. Czy istnieje jednak szansa na powrót do tego postapokaliptycznego świata?

Foto: materiały prasowe The CW
Foto: materiały prasowe The CW

"The 100" to młodzieżowy serial stacji The CW, który dość zgrabnie łączy elementy science fiction z klimatem postapokaliptycznym. W przyszłym roku zadebiutuje 7. sezon, który będzie jednocześnie ostatnim. Jakie zakończenie czeka bohaterów i czy jest szansa na powrót do tego świata?

"The 100" 7. sezon - jak będzie wyglądał finał?

Ciężko się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że "The 100" to dość ponury i przygnębiający serial. Liczne zgony, wszechobecne ludobójstwo i zdrady - wszystko byle przeżyć za wszelką cenę. Jednak, czy właśnie taki wydźwięk pozostawi po sobie historia Clarke i Bellamy'ego? Na to pytanie odpowiedział twórca serialu, Jason Rothenberg, w rozmowie z Entertainment Weekly.

"

Szczęśliwe zakończenie? Cóż... powiedzmy, że będzie to nasza wersja szczęśliwego zakończenia. [...] Śmiało mogę jednak powiedzieć, że w 7. sezonie staramy się przekazać coś więcej. To końcówka zawsze jest najważniejszym punktem opowieści, bo stanowi jej morał. Morał naszej historii nie jest jeszcze znany, przedstawimy go właśnie w 7. sezonie. I nie będzie to: "Ludzie są okropni, wszyscy jesteśmy do bani. Jesteśmy gotowi zabić wszystkich i zrobić wszystko, tylko po to by przeżyć". "

Foto: CW Network / Bonanza Productions/ EastNews
Foto: CW Network / Bonanza Productions/ EastNews
Przeczytaj także Top 7: seriale podobne do "The 100". Wśród nich "The Walking Dead"

"The 100" - powstanie spin-off?

Jason Rothenberg podkreślał wielokrotnie, że to była jego świadoma decyzja, by "The 100" trwało właśnie 7. sezonów. Pomijając już fakt, że wówczas serial będzie się składał z symbolicznych 100 odcinków. Twórca chciał zwyczajnie zejść ze sceny w odpowiednim momencie. Przyznał nawet, że gdyby stacja The CW uparła się na kolejny sezon, musieliby znaleźć innego twórcę, bo dla niego ten czas dobiegł końca. Jednakże, podczas WonderCon, Rothenberg i Richard Harmon (serialowy John Murphy) zasugerowali, że pracują już nad kolejnym, pokrewnym projektem.

"

Owszem, możliwe, że nad czymś pracujemy. Nie możemy wam jednak nic powiedzieć, bo będziemy mieć poważne kłopoty. "

Seriale postapo
Seriale postapo
Przeczytaj także TOP 10: Najlepsze seriale postapokaliptyczne

O czym mógłby opowiadać potencjalny spin-off? Najpowszechniejszym pomysłem jest zgłębienie historii Pramhedy oraz początki życia Ziemian, tuż po pierwszej apokalipsie. Niestety, na oficjalne informacje i przede wszystkim - potwierdzenie powstania spin-offu, będziemy musieli jeszcze poczekać.

Zobacz też: Top 10 seriali z gatunku science fiction w historii

Chciałbyś/chciałabyś żeby powstał spin-off "The 100"?

Tagi: News Seriale