24.09.2018 12:39

Trent Reznor napisze muzykę do serialu „Watchmen” HBO

Liderowi Nine Inch Nails pomoże jego stały współpracownik Atticus Ross, który od niedawna stał się jednym z członków zespołu Reznora.

Trent Reznor Atticus Ross
foto: AP/East News

Duet został już wielokrotnie nagrodzony za swoją pracę przy filmach - Reznor i Ross mają na koncie m.in. Oscara za soundtrack do „The Social Network” Davida Finchera, czy Grammy za „Dziewczynę z tatuażem”. Tym razem członkowie Nine Inch Nails stworzą muzykę do serialu „Watchmen” Damona Lindelofa, który opowie historię inspirowaną klasycznymi powieściami graficznymi autorstwa Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa.

Serial ma opowiedzieć o tym, co wydarzyło się lata po zakończeniu oryginalnych „Watchmen”, a obsada ma się składać z całkowicie nowych postaci. Twórcy nie wykluczają jednak, że w serialu pojawią się bohaterowie znani z powieści. O zaangażowaniu Trenta Reznora i Atticusa Rossa w projekt poinformowało samo HBO:

Reznor i Ross stworzą soundtrack do Watchmen

Panowie Reznor i Ross są zajęci nie tylko tworzeniem soundtrackiem do „Watchmen”, ale zostali również zaangażowani do filmu „Mid 90s” w reżyserii Jonah Hilla, który zajmie się także scenariuszem produkcji. Premiera jego dzieła jest planowana na listopad 2019 roku. Na razie nie wiemy, kiedy konkretnie zostanie wyemitowany serial „Watchmen”, ale HBO jest raczej pewne tego, że pierwszy odcinek będzie wyemitowany jeszcze w 2019 roku.

Jeśli chodzi zaś o Nine Inch Nails, to Reznor i Ross wydali w czerwcu 2018 roku album „Bad Witch”, który początkowo miał być zakończeniem trylogii epek, ale w końcu ewoluował w pełnoprawny krążek. Wydawnictwo zdobyło całkiem dobre oceny od krytyków i fanów zespołu, a sam Nine Inch Nails rozpoczął trasę koncertową w ramach promocji „Bad Witch”. Na jednym z występów Reznor i spółka przygotowali nawet niespodziankę - zagrali po raz pierwszy na żywo piosenkę „The Perfect Drug”, pochodzącą z soundtracku filmu „Zagubiona autostrada” Davida Lyncha. 

Kamil Kacperski
Tagi: Nine Inch Nails Seriale Watchmen