19.10.2016 09:27

„Twin Peaks” w materiale zza kulis

To wciąż nie jest trailer serialu ukazujący nowe sceny, ale każda nowina związana z „Twin Peaks” cieszy. Tym razem możemy zajrzeć za kulisy produkcji oraz posłuchać wypowiedzi aktorów.

„Twin Peaks” w materiale zza kulis
foto: kadr z wideo

Zdjęcia do odcinkowego dzieła Davida Lyncha już się zakończyły. David Nevins, dyrektor zarządzający stacji Showtime, obiecał, że „Twin Peaks” powinno zadebiutować w pierwszej połowie 2017 roku. Czy tak się stanie i z ilu epizodów będzie się składać serial? Nie wiemy. Krążą różne pogłoski na ten temat. Niewykluczone, że długość trwania poszczególnych odcinków przekroczy godzinę - są to jednak tylko spekulacje.

Przed nami wiele niewiadomych, ale nie ujmują one w żaden sposób ekscytacji jaka towarzyszy projektowi. Mogliśmy już zobaczyć zapowiedź „Twin Peaks”, która również nie dawała żadnych odpowiedzi co do fabuły, a raczej stawiała jeszcze więcej pytań. Nowy materiał nie zmienia tego stanu rzeczy, ale i tak stanowi intrygującą rzecz.

Kilka kadrów z planu poprzeplatanych jest wypowiedziami aktorów. Na ekranie pojawili się Kyle MacLachlan, Miguel Ferrer, Kimmy Robertson, Harry Goaz, Dana Ashbrook i James Marshall. Zjawiły się tez osoby, które dołączyły do obsady dopiero teraz, a są to Jim Belushi, Amy Shiels, Robert Knepper i Chrysta Bell. Czego możemy się spodziewać po nowym „Twin Peaks” według Kyle'a MacLachlana?

"

Ponownemu odwiedzeniu tych miejsc towarzyszyła pewna świeżość i światłość. Od początku wiedzieliśmy, że będzie to coś wyjątkowego, nie wiedzieliśmy tylko, jak do tego dojdzie. Nie ma słów, które będą w stanie to opisać, ale jest to wspaniała rzecz. "

Miguel Ferrer także opowiedział o serialu Davida Lyncha zapowiadając niesamowite przeżycie jednocześnie nie zdradzając szczegółów:

"

Nie pamiętam kiedy usłyszałem pierwsze plotki. Zadzwonili do mnie David Lynch oraz Mark Frost i spytali czy słyszałem te wszystkie doniesienia o powrocie „Twin Peaks”. Powiedziałem, że tak, a oni mnie zapewnili, że to wszystko prawda. Wielka obsada, wielka historia i wielkie rzeczy, które wydarzą się na ekranie. "

Co inni aktorzy powiedzieli o serialu, który „wytrąca widza ze strefy komfortu w najlepiej przemyślany sposób”?

Przecieki z planu mówią, że nakręcono tak dużo materiału, że ma on posłużyć stworzeniu za jednym zamachem dwóch nowych sezonów. Te doniesienia nie zostały jednak potwierdzone. Dowiedzieliśmy się za to, że w obsadzie znajdzie się wiele nowych nazwisk, w tym Eddie Vedder i Trent Reznor. Na ekranie zjawią się też m.in. Sky Ferreira, Monica Bellucci, Michael Cera i Ashley Judd.

Dwa sezony „Miasteczka Twin Peaks” wyemitowała w latach 1990-1991 telewizja ABC. Lynch nakręcił później długometrażowy film nawiązujący do historii - „Miasteczko Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną”.

Czekacie na nowe odcinki „Twin Peaks”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Twin Peaks