24.04.2018 12:26

Twórcy „Gry o Tron” nagrali komentarz do 3. sezonu „Ricka i Morty'ego”

Dan Weiss i David Benioff nagrali audiokomentarz do odcinka „Pickle Rick”, pochodzącego z 3. sezonu szalenie popularnej animacji Adult Swim. Gościnnie wystąpił również Peter Dinklage, znany jako Tyrion z „Gry o Tron”.

Rick i Morty
foto: kadr z wideo

Szykuje się prawdziwe starcie dwóch światów - twórcy „Gry o Tron” zostali zaproszeni przez ludzi odpowiedzialnych za „Ricka i Morty'ego”, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na temat 3. odcinka 3. sezonu produkcji Adult Swim. Dan Weiss i David Benioff pojawili się gościnnie w studiu nagraniowym, w którym towarzyszyli Danowi Harmonowi i Justinowi Roilandowi (twórcą R&M) w rozmowach na temat animowanego serialu.

Pełny odcinek wraz z gościnnym audiokomentarzem Weissa, Benioffa, a także Petera Dinklage'a, pojawi się w sprzedaży dopiero w maju 2018 roku, kiedy to sprzedaży trafi DVD i Blu Ray z 3. sezonem „Ricka i Morty'ego”. Na razie jednak Entertainment Weekly podzieliło się pierwszym klipem z odcinka, w którym mamy szansę usłyszeć twórców „Gry o Tron” komplementujących dialogi postaci napisane przez Harmona:

Rick i Morty oczami twórców Gry o Tron

Według Weissa i Benioffa w tym odcinku znajdują się najlepsze dialogi z 2017 roku. Twórcy stwierdzili, że Ogór Rick ma dwa najlepsze monologi w historii serialu, które następują zaraz po sobie. Weiss dodaje, że ostatni odcinek „Gry o Tron” powinien być całkowicie poświęcony aktorskiemu Pickle Rickowi. Znając szalonego naukowca, wszystkie problemy przed którymi staną Jon Snow, Daenerys i spółka byłyby dla niego śmieszną zabawą, a nie konfliktem, w którym stawką jest życie całego świata.

Niestety, wizja crossoveru „Gry o Tron” i „Ricka i Morty'ego” wydaje się być mało prawdopodobna, aczkolwiek ciężko jest przewidzieć co nowego wymyślą Harmon i Roiland. Zanim jednak doczekamy się jakichkolwiek nowych odcinków przygód dziadka-geniusza-alkoholika i jego niepełnosprytnego wnuczka, będziemy musieli długo poczekać. W końcu na razie nie wiadomo nawet, czy powstanie 4. sezon „Ricka i Morty'ego”, bo według jednego z twórców serialu nie zostały jeszcze podpisane nowe kontrakty.

Jeśli chodzi zaś o „Grę o Tron”, to wiemy na pewno, że ostatni sezon pojawi się w 2019 roku i według zapowiedzi wszystkich osób związanych z produkcją „będzie epicki”. Pozostaje jedynie czekać i trzymać kciuki, że tak się faktycznie stanie.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Gra o tron Rick i Morty