04.12.2019 11:46

"W głębi lasu": znamy obsadę nowego polskiego serialu Netfliksa

Netflix zaprezentował odtwórców głównych bohaterów w nadchodzącej polskiej produkcji pod tytułem "W głębi lasu". Kto znalazł się w obsadzie serialu?

W głębi lasu
foto: materiały promocyjne/Netflix

Już niedługo na platformie streamingowej Netflix zadebiutuje nowy serial oryginalny, stworzony przez polskich twórców. Po "1983" Agnieszki Holland przyszła pora na adaptacje thrillera "W głębi lasu" autorstwa Harlana Cobena. Gwiazdami produkcji zostali polscy aktorzy. Kogo zobaczymy w głównych rolach?

"W głębi lasu" - obsada nowego polskiego serialu Netflix

Według najnowszych informacji w serialu wystąpili Agnieszka Grochowska i Grzegorz Damięcki. Aktor znany między innymi z "Belfra" wciela się w prokuratora Pawła Kopińskiego. Główną osią fabularną jest zaginięcie jego siostry, do którego doszło ćwierć wieku wcześniej. W serialu wystąpiła również Agnieszka Grochowska, która ostatnio zagrała w międzynarodowej produkcji "Moja gwiazda: Teen Spirit". Aktorka wystąpiła jako Laura Goldsztajn - wykładowczynię uniwersytecką, która towarzyszyła Pawłowi w noc zaginięcia jego siostry. To jednak tylko jeden wątek serialu "W głębi lasu", który rozgrywa się współcześnie.

W głębi lasu

Druga płaszczyzna to rok 1994, która pokazuje minione wydarzenia z perspektywy nastoletnich Pawła i Laury, w których wcielili się Hubert Miłkowski i Wiktoria Filus.

Powstanie nowy polski serial Netfliksa. Wiemy, o czym opowie
Powstanie nowy polski serial Netfliksa. Wiemy, o czym opowie
Przeczytaj także Powstanie nowy polski serial Netfliksa. Wiemy, o czym opowie

To jednak niejedyni członkowie obsady serialu "W głębi lasu". W produkcji zagrali również Jacek Koman, Ewa Skibińska, Magdalena Czerwińska, Adam Ferency, Przemysław Bluszcz, Dorota Kolak, Izabela Dąbrowska oraz Piotr Głowacki, Cezary Pazura i Arkadiusz Jakubik. W produkcji występują także polskie młode talenty: Adam Wietrzyński, Jakub Gola, Martyna Byczkowska i Kinga Jasik.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także Na polskiej premierze "Wiedźmina" Netflix zaprezentuje aż trzy odcinki serialu?

"W głębi lasu" - kiedy premiera?

Prace na planie serialu zostały zakończone. Premiera sześcioodcinkowej produkcji oryginalnej Netflix zaplanowana jest na rok 2020. Reżyserami są Leszek Dawid ("Jesteś Bogiem") oraz Bartosz Konopka ("Królik po berlińsku"), a autorami scenariusza Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Serial produkuje ATM Grupa. Producentką kreatywną jest Anna Nagler ("Ukryta gra"), producentami wykonawczymi natomiast są Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben. W głębi lasu to kolejna, obok brytyjskiej serii "The Stranger" oraz hiszpańskiego "El Inocente", współpraca między Cobenem a platformą Netflix.

Henry Cavill
Henry Cavill
Przeczytaj także "Wiedźmin" - Tomasz Bagiński o Henrym Cavillu: "On stał się Geraltem"

Zobacz też: Canal + walczy z piractwem. Usunięto tysiące nielegalnych materiałów związanych z polskim serialem

Tagi: Seriale Netflix