02.10.2018 14:26

W jaki sposób Wilson Fisk opuści więzienie w 3. sezonie „Daredevila”?

Twórcy serialu „Daredevil” zdradzili kilka informacji, dotyczących 3. sezonu produkcji Netfliksa. Jak Wilson Fisk wyjdzie z więzienia? Jakie sekrety skrywa Karen Page? Które komiksy były źródłem inspiracji nowej historii?

W jaki sposób Wilson Fisk opuści więzienie w 3. sezonie „Daredevila”?
foto: materiały promocyjne

Daredevil powraca na Netflix już w październiku 2018 roku. Z tej okazji osoby zaangażowane w 3. sezon serialu postanowiły zdradzić kilka sekretów dotyczących nowych przygód nieustraszonego herosa. W kontynuacji opowieści o obrońcy Hell's Kitchen (Charlie Cox) ponownie zobaczymy Wilsona Fiska (Vincent D’Onofrio) w akcji. Po zakończeniu 1. sezonu czarny charakter trafił za kraty. Materiały promocyjne nowych odcinków wskazują, że Kingpin znowu trafi na wolność. Jak uda mu się opuścić zakład karny?

„Dardevil” sezon 3. - jak Wilson Fisk wyjdzie na wolność?

Pod koniec 1. sezonu „Dardevila” Matt Murdock pokonał swojego największego wroga, posyłając go do więzienia. W 2. sezonie widzieliśmy Fiska jako osadzonego w więzieniu na Ryker's Island. Mimo wyroku nadal był niezwykle niebezpiecznym graczem. To on był odpowiedzialny za chaos w wykonaniu Punishera. W zapowiedzi 3. sezonu Kingpin wyjdzie z więzienia i ponownie będzie starał się zatruć życie Daredevilowi. Showrunner Erik Oleson wyjawił w rozmowie z portalem Screen Rant, jak dojdzie do zakończenia odsiadki Fiska. 

"

W pierwszym odcinku dowie się, że jego miłość Vanessa, stanie przed obliczem sądu za współudział w jego zbrodniach z pierwszego sezonu. To spowoduje, że Fisk zdecyduje się zeznawać przeciwko innym kryminalistom w mieście i wprowadzi do serialu FBI. Ray Nadeem (Jay Ali) jest agentem FBI, który będzie go przesłuchiwał i wyciągnie Fiska z więzienia do jego apartamentu za wydanie innych przestępców. Ale jak wszyscy dobrze wiemy, Wilson Fisk nie jest tym, na kogo na pierwszy rzut oka wygląda i w tym sezonie stanie się kimś w odzaju szefa siatki szpiegowskiej. Do tej pory widzieliśmy Fiska jako człowieka, który ma haki na innych i postanowiłem pogłębić ten wątek w nowym sezonie. Dzięki temu Fisk znowu będzie na kursie kolizyjnym z Mattem Murdockiem, co spowoduje ogromne konsekwencje dla Matta i wszystkich w obsadzie serialu.  "

„Dardevil” sezon 3. - mroczna przeszłość Karen Page

Wśród dobrze znanych postaci pojawi się również Karen Page (Deborah Ann Woll). Serwis Collider przeprowadził wywiad z aktorką wcielającą się w bohaterkę. Okazuje się, że w nowych odcinkach „Daredevila” poznamy w końcu sekrety skrywane przez Karen. Od pierwszego sezonu za byłą sekretarką Matta Murdocka i Foggy'ego Nelsona ciągnie się skrywana przeszłość. W rozmowie z Collider Woll wspomniała o przemocy domowej. Historia bohaterki będzie szokiem dla Daredevila. Aktorka nie zdradziła jednak szczegółów. 

„Dardevil” - które komiksy były bazą 3. sezonu?

Fani od dawna zastanawiali się, które komiksy Marvela były kanwą scenariuszy nowych odcinków „Daredevil”. Portal CBR postanowił zapytać o to Olesona. Co odpowiedział showrunner?

"

Miałem nadzieję, czerpac inspirację z komiksów takich jak „Born Again” i „Guardian Devil”. Są pewne momenty w tych komiksach, które osobiście mnie poruszyły i właśnie z nich czerpałem inspirację.   "

Oleson zaznaczył jednak, że scenariusz 3. sezonu serialu jest autorskim pomysłem twórców. W odcinkach pojawią się elementy znane czytelnikom komiksów, ale cała historia została stworzona od zera. Dzięki temu widzowie będą mogli obejrzeć nowe spojrzenie na Daredevila.„Born Again” Franka Millera i Davida Mazzucchelliego widzimy jak Kingpin niszczy życie Matta Murdocka i jego alter ego. „Guardian Devil autorstwa Kevina Smitha i Joe Quesady skupia się na postaci wieloletniej miłości głównego bohatera - Karen Page

Które elementy z wyżej wymienionych komiksów pojawią się w 3. sezonie „Daredevila”? Dowiemy się już 19 października 2018 roku, kiedy serial trafi w całości na Netflix. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Daredevil Netflix