16.08.2018 10:06

W sieci pojawiło się wideo z przesłuchania do roli Geralta w „Wiedźminie”

Max Beesly pojawił się w nowym wideo z przesłuchań do roli Geralta, które zostało udostępnione przez ten sam brazylijski fanpage Andrzeja Sapkowskiego, który pokazał już filmy z castingu na Yennefer.

Geralt z Rivii
foto: kadr z gry

Proces przesłuchań do „Wiedźmina” Netfliksa nabiera rumieńców - po zobaczeniu 3 kandydatek do roli Yennefer, którymi były Belçim Bilgin Erdogan, Clark Backo oraz Katie Keight, teraz możemy zobaczyć kolejne wideo z castingów do produkcji o zabójcy potworów do wynajęcia. Tym razem mamy przyjemność zobaczyć Maxa Beesleya, który odgrywa główną postać całej historii, czyli Geralta z Rivii. Jak aktor poradził sobie z tą rolą?

Cóż, na pewno nie wygląda to źle. Beesley nie jest najbardziej urodziwym mężczyzną na świecie, ale takiego tytułu nie można było przyznać Geraltowi. Aktor zdecydowanie nadrabia za to głosem, który nie jest może tak ekspresyjny, jak ten Jacka Rozenka, który podkładał wiedźminowi głos w grach CD Projekt Red, ale i tak brzmi całkiem nieźle. Na uwagę zasługują również dialogi, które dobrze prezentują naturę Geralta. Pojawiają się elementy jego sławnego ciętego humoru („te stworzenia zabijają, bo nie potrafią robić nic innego. Ty codziennie rano decydujesz się na to, żeby być zj*bem”), a także przedziwnego kodeksu honorowego, którym posługuje się wiedźmin. Z resztą zobaczcie sami:

Wiedźmin na Netflix - wideo z przesłuchania do Geralta

Druga część wideo to rozmowa z Yennefer, w której pojawia się nawiązanie do opowiadania „Okruch lodu”, w którym Geralt poznaje kochanka Yen, czarodzieja Istredda. Panowie postanawiają załatwić sprawę po męsku, co bardzo nie podoba się czarodziejce. W tej sekcji, Beesley pokazuje bardziej ludzką i emocjonalną stronę wiedźmina i również wychodzi mu to całkiem zgrabnie. Jeszcze gdyby podczas przesłuchania miał białe włosy, efekt byłby zdecydowanie bardziej przekonujący. 

Max Beesley ma na koncie wiele ról drugoplanowych, a także kilka większych projektów. Najbardziej jest znany z głównej roli w serialu „Hotel Babylon” oraz drugoplanowej w produkcji „W garniturach”. Aktorowi granie w serialach jest zatem bardzo dobrze znane. Ma jednak całkiem sporą konkurencję, ponieważ kilka tygodni temu Henry Cavill wyraził chęć i zainteresowanie występem w roli głównej. Myślicie, że Beesley odnalazłby się w roli Geralta lepiej od swojego rodaka? 

Wiedźmin na Netlix - kiedy premiera?

Na razie trwa proces przesłuchań do „Wiedźmina”, który potrwa zapewne do później jesieni. Showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich na bieżąco publikuje na swoim Twitterze aktualizacje prac nad scenariuszem. Według jej informacji, jest on już prawie gotowy. Zdjęcia mają ruszyć zimą 2018/2019, a co za tym idzie, premiera serialu odbędzie się pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix