03.04.2018 19:18

„Westworld 2”: easter eggi ukryte na stronach firmy Delos

Premiera „Westworld 2” zbliża się nieuchronnie wraz z chaosem, nowymi zagadkami i mnóstwem nieodkrytych jeszcze sekretów. Zwiastują to kolejne ukryte zwiastuny oraz strona poświęcona fikcyjnym parkom rozrywki. 

Westworld 2
foto: kadr z wideo

Na początku lutego 2018 roku promocja „Westworld 2” ruszyła pełną parą. Pojawił się zwiastun i oficjalna data premiery oraz kilka viralowych stron internetowych związanych z serialem.  Delos Destinations prezentowała pełną ofertę firmy Delos, a więc 6 parków tematycznych ze światem Dzikiego Zachodu na czele. Delos Incorporated przedstawiała historię fikcyjnej firmy, która stoi za sukcesem wyjątkowego parku Westworld, zaś Discover Westworld pozwalała na zapoznanie się z atrakcjami najstarszego z parków stworzonych przez Delos, a nawet rezerwację swojego pobytu. 

Początkowo wydawało się, że jedynym celem powyższych stron internetowych jest stworzenie iluzji, że to, co oglądamy w serialu HBO istnieje naprawdę. Szybko okazało się jednak, że rola stron związanych z Westworld jest o wiele bardziej rozbudowana...

„Westworld 2” - kolejny ukryty zwiastun

Niedawno informowaliśmy, że na oficjalnym plakacie 2. sezonu „Westworld” znajduje się kod zapisany w systemie heksadecymalnym, który prowadzi do zwiastuna ukrytego na stronie Discover Westworld. W zaprezentowanym z końcem marca 2018 finalnym zwiastunie „Westworld 2” fani znaleźli kolejny kod.

westworld 2 kod

Tym razem zapisany w systemie binarnym i prowadzący do podstrony Delos Incorporated o nazwie freedom. Znajdziemy na niej kolejny zwiastun 2. sezonu serialu. Tym razem w formie reklamy zrealizowanej na zlecenie firmy Delos. Fikcyjna reklama została udostępniona przez fanów serialu na kilku kanałach Youtube:

Trwający ponad minutę filmik jest jednak reklamą nietypową, spod której wyziera prawda o cudownym, spełniającym marzenia miejscu. Wśród wielu niepokojących obrazów pojawiających się niby przypadkowo pomiędzy radosnymi ujęciami możemy zobaczyć m.in. zakrwawione oblicze twórcy parku, Jamesa Delosa, którego fotografia znajduje się na stronie głównej Delos Incorporated.

James Delos

Jednak to wciąż jeszcze nie wszystko. Na stronach internetowych związanych z Westworld pojawiły się bowiem nie tylko ukryte zwiastuny i opisane wyżej informacje, ale też znaki, że hosty przejęły kontrolę nad parkiem, a także... wołanie o pomoc.

„Westworld 2” - strony internetowe zmieniają oblicze

Po zalogowaniu się na stronie Delos Incorporated z użyciem hasła umieszczonego na końcu powyższego wideo, ujrzymy przed sobą niebieskie drzwi, które prowadzą do wirtualnego pomieszczenia, w którym odkrywamy materiał mp4 z informacją „Find Peter Abernathy”, a więc znajdź Petera Abernathy'ego, ojca Dolores. Jest to zapewne kolejna wskazówka do kolejnych, nieujawnionych jeszcze sekretów.

Strona Delos Destinations oferuje nam jeszcze ciekawsze easter eggi. Wystarczy kliknąć w słowo login w prawym górnym rogu, by otrzymać wgląd w korespondencję firmy, zaś wśród materiałów firmowych znaleźć m.in. przewodnik dla nowych pracowników firmy. Kiedy pobierzemy udostępniony pdf na swój komputer, szybko przekonamy się, że strony noszą ślady krwi, a na jednej z nich zostało zapisane wołanie o pomoc:

wołanie o pomoc

W zakładce „kariera” znajdziemy natomiast kolejny materiał wideo, tym razem promujący pracę w parku Dzikiego Zachodu.

Swoje oblicze znacząco zmieniła także strona Discover Westworld. W całości przejęta przez zbuntowane hosty, nie zawiera już informacji na temat atrakcji i możliwości parku, lecz groźby i zapowiedź nowego świata rządzonego przez nową grupę według nowych zasad. Teraz znajdziemy na niej m.in. informację o tym, że chaos przejął kontrolę, mapę okolicy wskazującą, które tereny zostały już zajęte przez zbuntowane hosty, zaś na podstronie, na której do niedawna można było (na niby) zarezerwować pobyt w Westworld, obecnie znajduje się następujący komunikat:

Nie ma wejścia do parku. Nie ma wyjścia z parku. Przedstawienie kukiełkowe się skończyło. 

Westworld 2 strona

„Westworld 2” - kiedy premiera?

Chętni do dalszego zagłębiania się w zakamarki stron internetowych związanych z 2. sezonem „Westworld” bez wątpienia odnajdą tam kolejne, fascynujące easter eggi i mnóstwo ciekawostek. Czy są one tylko ciekawą formą marketingu skupioną wokół buntu maszyn, czy będą związane z konkretnymi wątkami w serialu? Przekonamy się już niebawem. Premiera „Westworld 2” już za 3 tygodnie, 22 kwietnia 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Zwiastuny Westworld