08.10.2018 12:38

„Wiedźmin” Netfliksa: Czy poznaliśmy aktorkę, która wcieli się w rolę Renfri?

Oprócz tego szefowa castingu, Sophie Holland, podzieliła się na swoim Twitterze zdjęciem prezentu, który dostała od jednego z agentów. Jednocześnie zapowiedziała, iż niedługo pojawią się „nowe informacje” dotyczące serialu. Post podała dalej szefowa produkcji, Lauren Hissrich.

Wiedźmin
foto: materiały prasowe

Sophie Holland to szefowa castingu w nadchodzącej produkcji Netfliksa o wiedźminie Geralcie, w którego wcieli się Henry Cavill. Kobieta nie tak dawno odwiedziła Warszawę, gdzie przeprowadziła castingi dla polskich aktorów, a niedawno na Twitterze zapowiedziała, że „niedługo pojawią się nowe informacje”, oznaczając w poście szefową produkcji i główną scenarzystkę Lauren Hissrich i swoich asystentów ds. castingu, Faye Timby i Finniana Tweeda.

Post zawierał zdjęcie prezentu, który Holland dostała od jednego z agentów. Możemy się jedynie domyślić, że to podarunek za obsadzenie w jednej z ról klienta owego anonimowego menadżera:

Wiedźmin na Netflix: Nowa członkini obsady?

Nie jest to jedyna nowość na temat „Wiedźmina”, która pojawiła się w przeciągu ostatnich kilku dni - na Reddicie pojawiła się „informacja prasowa” dotycząca roli Renfri, zwanej również Dzierżbą. Aktorką, która ma się wcielić w postać, jest Millie Brady. Według plotek, kobieta pojawi się jedynie w pierwszym odcinku produkcji, a jej występ będzie zawierał sceny rozbierane. W książkach Renfri ginie z rąk Geralta, który przez konflikt z nią i jej bandą zdobywa pseudonim „Rzeźnika z Blaviken”.

Aktorka ma na koncie role w takich filmach jak „Król Artur: Legenda miecza”, a także „Duma i uprzedzenie, i zombie”. Jednak jej najbardziej znaną rolą jest prawdopodobnie Ethelfleda w serialu „Upadek królestwa”. Millie Brady powróci w 3. sezonie produkcji, w której gra córkę króla Anglii.

Kiedy premiera Wiedźmina?

Na przesłuchaniu do roli Renri była również polska aktorka, Magdalena Korpas. Pierwszy sezon „Wiedźmina” będzie liczył „zaledwie” 8 odcinków. Prace na planie mają się ponoć rozpocząć zimą 2018 roku. Premiera serialu odbędzie się pod koniec 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wiedźmin