12.06.2019 10:49

"Wiedźmin": jak będzie wyglądał Vilgefortz? Zobacz zdjęcia z planu serialu Netfliksa

W sieci pojawiły się materiały z planu zdjęciowego z serialu "Wiedźmin". Przedstawiają Vilgefortza, w którego wcielił się Mahesh Jadu. Jak prezentuje się postać?

Wiedźmin
foto: materiały promocyjne

Fani Geralta odliczają czas do premiery serialu Netfliksa. Nadal na temat "Wiedźmina" wiadomo bardzo mało, ale jakiś czas temu potwierdzono, że jedną z ważnych postaci będzie czarodziej o imieniu Vilgefortz. W sieci pojawiły się przecieki z planu, na których widać wcielającego się w niego Mahesha Jadu w pełnym stroju. Czy wygląd maga spełni oczekiwania miłośników Białego Wilka?

"Wiedźmin" na Netflix - jak będzie wyglądał Vilgefortz?

Zdjęcia do produkcji już zakończono, ale w internecie co jakiś czas pojawiają się nowe materiały. Tak właśnie jest w przypadku gwiazdy serialu "Marco Polo", który wcielił się w Vilgefortza. Chociaż fotografie i filmy pochodzą z kwietnia 2019 roku, do tej pory o ich istnieniu wiedziało niewiele osób. W końcu zainteresowały się nimi media na całym świecie. Materiały pochodzą z planu zdjęciowego, który miał miejsce na terenie polskiego zamku Ogrodzieniec. Ich autorami są Janusz Marzecki i Sergiusz Gieszczyk. Po raz pierwszy pojawiły się na portalu Zawiercianskie.pl.

Wiedźmin

To jednak nie wszystko. Na kanale YouTube Thunder Trailer możemy zobaczyć wideo z planu zdjęciowego "Wiedźmina".

Chociaż materiał nagrano z daleka, można dostrzec elementy stroju Vilgefortza, takie jak skórzane i złote fragmenty pancerza.

Vilgefortz pojawił się w powieściach Andrzeja Sapkowskiego i pełnił rolę antagonisty Geralta. Nie był to jednak kliszowy czarny charakter, ale postać o wiele bardziej skomplikowana psychologicznie. Młody mag, który pragnął władzy, zdobył całkiem potężną moc, dzięki czemu był godnym przeciwnikiem Białego Wilka. Trudno powiedzieć, na czym skupi się fabuła "Wiedźmina", bo Lauren S. Hissrich zapowiedziała jedynie, że produkcja będzie bazowała na opowiadaniach Sapkowskiego. Nie wiadomo jednak, które tytuły będą brane pod uwagę.

Henry Cavill
Henry Cavill
Przeczytaj także "Wiedźmin" - wszystko, co wiemy o nowym serialu Netfliksa [OBSADA, DATA, PREMIERY, ZWIASTUN]

"Wiedźmin" na Netflix - kiedy premiera?

W nadchodzącym serialu Netfliksa oprócz Jadu zobaczymy Henry'ego Cavilla jako Geralta z Rivii, Anyę Chalotrę w roli Yennefer, Freyę Allan grającą Ciri oraz Joeya Bateya wcielającego się w Jaskra. Na razie nie zdradzono daty premiery. Wiadomo jedynie, że pierwszy sezon "Wiedźmina" zadebiutuje na platformie pod koniec 2019 roku, prawdopodobnie w grudniu.

Zobacz też: Netflix potwierdził, kiedy zobaczymy serial "Wiedźmin". Premiera jeszcze w roku 2019

Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix