21.08.2018 16:11

Wiemy, kiedy rozpoczną się zdjęcia do „Wiedźmina” Netfliksa

Okazuje się twórcy i obsada serialu „Wiedźmin” wejdą na plan wcześniej, niż podejrzewaliśmy. Dowiedzieliśmy się, kiedy rozpoczną się zdjęcia do wyczekiwanej produkcji Netfliksa o Geralcie z Rivii.

Wiedźmin na Netflix
foto: Kadr z gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon"; logo Netflix

Choć Netflix nie ogłosił nigdy oficjalnej daty rozpoczęcia zdjęć do serialu „Wiedźmin”, po wypowiedzi jednego z przedstawicieli firmy przyjęło się, że prace na planie wystartują zimą 2018/2019. Zaskakująca wiadomość o wcześniejszym rozpoczęciu zdjęć do „Wiedźmina” pojawiła się 20 sierpnia na portalu Discussing Film, który sam siebie opisuje jako wiarygodne źródło informacji.

„Wiedźmin” na Netflix – rozpoczęcie zdjęć do serialu

Jak czytamy w raporcie Discussing Film, zdjęcia do „Wiedźmina” wystartują w Budapeszcie na Węgrzech 5 listopada 2018 roku. Niestety, nie podają konkretnego źródła tej informacji, wskazując jedynie na niezależnego informatora.

"

EKSKLUZYWNIE: „WIEDŹMIN” Netfliksa aktualnie przymierza się do startu produkcji 5. listopada. 8-odcinkowy serial ma być kręcony w Budapeszcie, jak wcześniej podawał portal Omega Underground. "

„Wiedźmin” – kiedy premiera na Netflix?

Netflix nie odniósł się do tego ogłoszenia. Oficjalnie wiadomo natomiast, że obecnie trwają castingi do roli Geralta, a także do ról Yennefer, Triss i pozostałych postaci znanych z książek Sapkowskiego i gier CD Projektu, z których część można zobaczyć w mediach społecznościowych.

Na Reddicie można znaleźć też fragmenty scenariusza „Wiedźmina”, jednak showrunnerka, Lauren S. Hissrich, zapewnia, że są to tylko teksty przygotowane pod przesłuchania aktorskie i nie mają nic wspólnego z prawdziwą treścią serialu.

Data premiery „Wiedźmina” na Netflix nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że fani Geralta z Rivii będą musieli poczekać na serial co najmniej do 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Wiedźmin Netflix