09.04.2019 11:42

"Wiedźmin" na Netflix - ruszają zdjęcia w Polsce. Gdzie zobaczymy Geralta i spółkę?

Zdjęcia do "Wiedźmina" ruszyły w listopadzie 2018 roku. Na początku produkcja powstawała w Budapeszcie, ale w marcu 2019 roku przeniesiono ją na Wyspy Kanaryjskie. Teraz dowiadujemy się, że twórcy przeniosą się do Polski.

Wiedźmin
foto: materiały prasowe

Zdjęcia do "Wiedźmina" ruszyły w listopadzie 2018 roku. Na początku produkcja powstawała w Budapeszcie, ale w marcu 2019 roku przeniesiono ją na Wyspy Kanaryjskie. Tam mieliśmy okazję zobaczyć kilka fotosów z planu, na których pojawiła się Yennefer i Geralt. Teraz dowiadujemy się, że Henry Cavill i spółka niedługo pojawią się też w Polsce. Gdzie będą kręcone odcinki nadchodzącego "Wiedźmina"?

Wiedźmin - zdjęcia w Polsce

W sieci pojawiły się bowiem pogłoski, według których niedługo zdjęcia do "Wiedźmina" ruszą na zamku Ogrodzieniec, znajdującego się niedaleko wsi o tej samej nazwie na Śląsku. Na załączonych obrazkach z konta Netflix Witcher na Twitterze widzimy piękne fotosy przedstawiające ruiny budowli, które idealnie pasowałyby do serialowej wersji Kaer Morhen, czyli siedliska wiedźminów. Zobaczcie zresztą sami:

Oczywiście nie wiemy, czy nagrania do serialu odbędą się w środku zamku, czy zostanie on użyty np. tylko do ujęć z wysokości, jako swoisty reprezentant Kaer Morhen na ekranie. Jeżeli twórcy zdecydują się na drugie rozwiązanie, to prawdopodobnie w Polsce zagości jedynie ekipa reżyserska. Oznaczałoby to również, że nie będzie nam dane zobaczyć na terenie naszego kraju gwiazd produkcji, w tym Henry'ego Cavilla, który wciela się w Geralta z Rivii, głównego bohatera "Wiedźmina".

Wiedźmin 3: Dziki Gon
Wiedźmin 3: Dziki Gon
Przeczytaj także Czy tak będzie wyglądał serialowy zamek Foltesta? Zobacz nagranie z planu zdjęciowego "Wiedźmina"

Wiedźmin - data premiery serialu na Netfliksie

Według doniesień Netflix Witcher na Reddicie, część ekipy filmowej dojechała już do Krakowa, gdzie niedługo również mają ruszyć zdjęcia. Wśród prawdopodobnych miejsc kręcenia wymienia się położony niedaleko Ojcowski Park Narodowy, a także oczywiście Zamek na Wawelu, czy Uniwersytet Jagielloński. 

Wszystkiego dowiemy się jednak w swoim czasie - na razie wiemy jedynie, że "Wiedźmin" zadebiutuje na Netfliksie już w 2019 roku. W roli głównej wystąpi Henry Cavill, a towarzyszyć mu będą m.in. Anya Chalotra, Freya Allan, Jodhi May, Björn Hlynur Haraldsson, Adam Levy, czy Maciej Musiał.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix