27.11.2019 09:30

"Wiedźmin" opowie historię Yennefer, o której Sapkowski jedynie wspomniał w książkach

Okoliczności dorastania Yennefer nie były zbyt oczywiste w sadze "Wiedźmin". Oczywiście wiedzieliśmy, że stała się piękna za pomocą magii i miała ojca, który się nad nią znęcał, ale zbyt wiele szczegółów nie znamy. Netflix postanowił to zmienić.

Wiedźmin
foto: materiały prasowe/Netflix

Czym bliżej premiery, tym więcej informacji otrzymujemy na temat "Wiedźmina". Twórczyni produkcji, Lauren S. Hissrich udzieliła niedawno wywiadu brytyjskiemu magazynowi SciFiNow, w którym opowiedziała co nieco na temat przykładów różnic między książkami a serialem. Jedną z nich jest historia Yennefer, która w dziełach Sapkowskiego była jedynie przelotnie wspomniana. Główna scenarzystka produkcji postanowiła ją nieco rozszerzyć. 

Wiedźmin - poznamy więcej szczegółów historii Yennefer

W książkach możemy się dowiedzieć, że urodziła się garbata, była uważana za szpetną i dopiero za pomocą magii stała się kobietą, którą poznał Geralt. Ten fakt zauważyła Hissrich i postanowiła to zmienić w swojej adaptacji:

"

Słyszymy kawałki informacji o przeszłości Yennefer, zwykle w jakimś przypadkowym komentarzu typu: "Coś takiego mi się zdarzyło, jak byłam dzieckiem". Jedną z rzeczy, którą zrobiłam, to przeszłam przez wszystkie książki i wybrałam wszystkie takie fakty oraz komentarze. Potem zrobiłam z nich historię, która pozwoli nam być z Yennefer w trakcie tych wszystkich wydarzeń i dopiero staje się osobą znaną i kochaną z książek. "

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także "Wiedźmin" - w sieci pojawiły się pierwsze reakcje. Czy serial spełni oczekiwania?

Hissrich dodała również, że dzięki temu będziemy lepiej zżyci z dorosłą Yennefer, gdy ta w końcu pojawi się w życiu Geralta:

"

Ona zaczyna w bardzo samotnym miejscu. To bohaterka, która doświadcza mnóstwa bólu w swoim życiu. Widzimy potem, jak przechodzi przez ten ból, jak ewoluuje i staje się nową kobietą, która lepiej rozumie świat. Wydaję mi się, że to naprawdę ciekawa historia dla tej postaci. "

Historię młodości Yennefer poznamy już 20 grudnia 2019 roku, kiedy to na Netfliksie zadebiutuje 1. sezon "Wiedźmina". Ten będzie się składał z 8 odcinków.

Zobacz także: "Wiedźmin": Netflix zdradził tytuły wszystkich odcinków w pięknym wideo

Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix