26.11.2019 10:19

"Wiedźmin" - w sieci pojawiły się pierwsze reakcje. Czy serial spełni oczekiwania?

Kilkanaście osobistości internetowych i dziennikarzy miało możliwość zobaczyć 5 odcinków "Wiedźmina", czyli nadchodzącego serialu Netfliksa na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego. Jaki jest pierwszy werdykt tej grupki szczęśliwców?

Wiedźmin
foto: materiały prasowe/Netflix

Cóż, wygląda na to, że Netflix znowu spełni oczekiwania fanów. Wszystko dlatego, że pierwsze reakcje na nowe show platformy są bardzo pozytywne, a dziennikarze i influencerzy chwalą wszystko - od choreografii walk, przez grę aktorską, aż do audio-wizualnych aspektów technicznych. Wygląda też na to, że twórcy nieco zmodyfikowali wydarzenia książkowe na potrzeby opowiedzenia solidnej, chronologicznej fabuły - w końcu przygody Geralta były pierwotnie opowiadaniami, które były ze sobą raczej luźno powiązane. 

Wiedźmin - pojawiły się pierwsze opinie na temat seriali

Opinii jest dużo, więc bez zbędnego przedłużania - oto zbiór reakcji na temat nadchodzącego "Wiedźmina":

"

Przyznam, jako fan książek byłem nieco przerażony, ale twórcy naprawdę zrobili kawał świetnej roboty. Pomaga też fakt, że obsada jest niesamowita! A Henry Cavill... wow, po prostu wow.  "

"

Choreografia walk jest świetna. Pierwsza walka Geralta jest pięknie dzika. Połączenie umiejętności walki mieczem ze znakami Geralta jest wręcz perfekcyjne. "

"

Serial wygląda naprawdę wspaniale. Plany, kostiumy i efekty specjalne są świetne - nie ma się czym martwić na tym polu. "

"

Powiem tak - sceny walki w "Wiedźminie" sprawiają, że pojedynki w "Grze o tron" wyglądają jak bójki dwóch żuli pod sklepem. "

"

Po dwóch odcinkach wiemy, co nie będzie się podobało ludziom, co będzie powszechnie lubiane. Nikt jednak nie będzie mógł powiedzieć, że poskąpili budżetu. Serial wygląda i brzmi świetnie. Muzyka i utwory zapadły mi w pamięć. "

"

Po obejrzeniu 5 odcinków "Wiedźmina" mogę powiedzieć fanom książek jedną rzecz - jeśli myślicie, że wszystko wydarzy się tak, jak w książkach, to będziecie rozczarowani. "

"

Uwielbiam ten serial i oglądam odcinki już drugi raz. Rozumiem jednak, że jeżeli nie znasz tego świata, to możesz nie rozumieć wszystkiego. Oprócz tego Geralt zachowuje się jak Geralt i nie wiem, czy ludzie nie będą oczekiwali kogoś bardziej charyzmatycznego. "

Foto: kadr ze zwiastuna serialu "Wiedźmin"/ Netflix
Foto: kadr ze zwiastuna serialu "Wiedźmin"/ Netflix
Przeczytaj także "Wiedźmin": Netflix zdradził tytuły wszystkich odcinków w pięknym wideo

Warto zaznaczyć, że osoby cytowane w tekście są albo bliskie marce "Wiedźmin", albo pracują freelancersko i nie są związane z dużymi mediami. Dlatego też, do tych opinii powinniśmy podchodzić z dystansem i jeszcze nie ogłaszać "Wiedźmina" najlepszym serialem tego roku. 

Netflix niewątpliwie widzi ogromny potencjał w "Wiedźminie" - w końcu jeszcze przed premierą 1. sezonu potwierdzono już postanie kolejnego, który zadebiutuje już w 2021 roku. Na razie jednak pozostaje nam tylko czekać na debiut 1. serii. Ten nastąpi już 20 grudnia 2019 roku. 

Zobacz także: Twórczyni serialu "Wiedźmin" wyjawiła, co było najważniejsze dla Sapkowskiego w adaptacji

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix