17.08.2018 12:18

Zdjęcia do „Pennywortha”, czyli prequelu Batmana o Alfredzie, ruszą jeszcze w 2018 roku

Widzieliście, jak zamiata podłogę. Drżeliście z nerwów, gdy pomagał dojść do zdrowia Batmanowi. Teraz zobaczycie, skąd się tego wszystkiego nauczył. Oto „Alfred: Geneza”!

Alfred
foto: materiały prasowe

Tak. Powstaje serial poświęcony Alfredowi. Temu Alfredowi - kamerdynerowi Batmana. Nie Nightwingowi, nie Red Hoodowi, nie Batgirl (chociaż powstanie „Batwoman”). Nawet Robin nie pojawił się na ekranie od czasów tego potwora zwanego „Batmanem & Robinem”. Niby Cudowny Chłopiec pojawi się w serialu „Titans”, ale po pierwszym zwiastunie niestety nie możemy się spodziewać niczego dobrego. Wygląda na to, że Warner Bros. nie potrafi wymyślić żadnego sensownego projektu, który fani faktycznie chcieliby zobaczyć (Nightwing!), więc firma postanowiła pokazać origin story Alfreda Pennywortha. 

Za powołanie do życia Londynu z lat młodości Alfreda będą odpowiedzialni twórcy „Gotham”, czyli Bruno Heller oraz Danny Cannon. Zdjęcia produkcji mają ruszyć już 21 listopada 2018 roku. Wygląda na to, że stacja Epix, która zamówiła produkcje, chce pokazać „Pennywortha” w jesiennej ramówce 2019 roku, czyli już po zakończeniu poprzedniego serialu Hellera i Cannona. Tak, „Gotham” się kończy i zostanie zastąpione serialem o kamerdynerze Batmana. Brzmi wybornie.

Pennyworth, czyli origin story Alfreda

Na temat projektu w samych superlatywach wypowiedział się szef stacji Epix, Michael Wright, który w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez firmę stwierdził, że wszyscy pracownicy są ogromnymi fanami klasycznych postaci z mitologii Batmana, a praca nad „Pennyworthem” to dla nich zaszczyt:

"

Jako prawdziwi fani tych klasycznych postaci DC, jak i niesamowicie utalentowanych Bruno Hellera i Danny'ego Cannona, nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani, by sprawić, że Epix stanie się domem tego serialu. Nie możemy się doczekać, by współpracować z Bruno i Dannym - tak jak z Peterem Rothem, Susan Rovner, Beattem Paulem i drużyną z Warner Horizon - nad tym fantastycznym origin story. "

O czym będzie Pennyworth?

Serial ma być osadzony w latach 60. XX wieku w Londynie. Tam, były żołnierz SAS o imieniu Alfred Pennyworth będzie przeżywał różnego rodzaju perypetię. Jedną z głównych ról odegra również Thomas Wayne, czyli ojciec Brusa Wayne'a/Batmana. Thomas ma być jednym z głównych sojuszników Pennywortha. Premiera serialu odbędzie się najprawdopodobniej jesienią 2019 roku. Czy Wy też nie możecie się doczekać „Pennywortha”?

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale