20.08.2019 13:53

Znamy obsadę "Ragnarok" od Netfliksa. Kto zagra w norweskim serialu?

Ogłoszono obsadę norweskiego serialu Netfliksa zatytułowanego "Ragnarok". W produkcji inspirowanej nordycką mitologią zobaczymy gwiazdy "SKAM".

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix

Mitologia nordycka cieszy się coraz większą popularnością. W ostatnich latach powstało wiele produkcji do niej nawiązujących, z "Wikingami" na czele. Teraz platforma Netflix postanowiła stworzyć własną serię inspirowaną nordyckimi bogami. "Ragnarok" to bardzo ciekawy projekt, którego obsadę właśnie poznaliśmy. Kogo zobaczymy w norweskim serialu?

"Ragnarok" - znamy obsadę serialu Netfliksa

Wśród obsady "Ragnarok" znalazło się kilka twarzy, które z pewnością kojarzą fani norweskiego serialu młodzieżowego "SKAM". Na ekranie pojawią się bowiem Herman Tømmeraas, David Stakston i Theresa Frostad Eggesbø (Christoffer, Magnus i Sonja w "SKAM") . Oprócz nich zobaczymy również Jonasa Stranda Gravlia i Emmę Bones.

Netflix Originals
Netflix Originals
Przeczytaj także Najlepsze seriale Netflix Originals - Najwyżej oceniane produkcje [RANKING]

"Ragnarok" - fabuła

"Ragnarok" będzie przedapokaliptyczną opowieścią o dojrzewaniu, w której istotnym elementem będzie mitologia nordycka. Oficjalny opis fabuły brzmi:

"

Fikcyjnym mieście Edda grupa nastolatków niepokoi się z powodu gwałtownych zmian klimatycznych, które uderzają w planetę. Góry lodowe topią się w ciągu zaledwie kilku dni, zimy są gorące i suche, podczas gdy latem powietrze jest lodowate i uniemożliwia oddychanie. Grupa przyjaciół nie ma wątpliwości, że klęski żywiołowe są znakiem, że nadchodzi Dzień Sądu - Ragnarök. "

Czy okaże się, że główni bohaterowie serialu to tak naprawdę nordyccy bogowie, jak Thor, Loki, Odyn i Baldur? Tego dowiemy się w chwili premiery, aczkolwiek trzeba przyznać, że to ciekawa koncepcja.

Netflix
Netflix
Przeczytaj także Top 10: Netflix - najlepsze młodzieżowe seriale, serie dla nastolatków

"Ragnarok" - premiera

Zdjęcia do "Ragnarok" powstaną w norweskim mieście Odda, pod czujnym okiem twórcy - Adama Price'a. Dokładna data premiery nie jest na ten moment znana. Wiemy jedynie, że "Ragnarok" nadejdzie w 2020 roku.

Zobacz też: Najlepsze seriale XXI wieku. TOP 50 najważniejszych produkcji

Zamierzasz obejrzeć "Ragnarok"?

Tagi: News Seriale Netflix