19.12.2017 14:37

Pierwszy trailer „Ocean’s 8” zwiastuje świetną rozrywkę nie tylko dla kobiet!

Spin-off serii o Danny’m Oceanie i jego ekipie z plejadą największych gwiazd współczesnego kina zapowiada się naprawdę dobrze.

Pierwszy trailer „Ocean’s 8” zwiastuje świetną rozrywkę nie tylko dla kobiet!
foto: kadr z filmu „Ocean’s 8”

„Ocean’s Eleven” wraz z dwoma kontynuacjami to kino rozrywkowe spod znaku „heist movies” w najlepszym wydaniu. Gwiazdorska obsada, wartka akcja, przyjemny humor i świetna ścieżka dźwiękowa to wyznaczniki filmów o Dannym Oceanie i jego grupie mistrzów złodziejstwa i fałszerstwa. Po 17 latach i 3 filmach panowie, jak w życiu, ustępują teraz miejsca kobietom – równie sprytnym, inteligentnym i błyskotliwym, co bohaterowie grani przez George’a Clooney’a, Brada Pitta, Matta Damona, Casey’a Afflecka, Carla Reinera, Elliotta Goulda i innych gentlemanów. 

W filmie „Ocean’s 8” zobaczymy plejadę zjawiskowych aktorek: Cate Blanchett („Thor: Ragnarok”), Helenę Bonham Carter („Fight Club”), Anne Hathaway („Mroczny Rycerz Powstaje”), Sarę Paulson („American Crime Story”), Mindy Kaling („The Office”) oraz raperkę Awkwafinę i piosenkarkę Rihannę pod batutą filmowej siostry Danny’ego Oceana, w którą wcieli się Sandra Bullock. 

Wytwórnia Warner Bros., która odpowiada za produkcję i dystrybucję filmu, zaprezentowała pierwszy zwiastun tego widowiska:

Trzeba przyznać, że zwiastun prezentuje się naprawdę dobrze i zapowiada rozrywkę na równie wysokim poziomie, co poprzednie części serii. W końcu twórcy „Ocean’s 8” działają według sprawdzonego przepisu: postać o nazwisku Ocean planuje skok stulecia, w związku z czym gromadzi grupę speców od nie do końca czystej roboty. Główna akcja filmu rozegra się podczas charytatywnej imprezy dla gwiazd w nowojorskim Metropolitan Museum. 

Podobnie jak zwiastun prezentują się bohaterki filmu na plakacie, który udostępniono 15 grudnia 2017. 

Poza pierwszoligowymi aktorkami i gwiazdami rapu i popu, w „Ocean’s 8” zobaczymy też m.in. Erica Westa, Jamesa Cordena i Richarda Armitage’a (Thorin z „Hobbita”). Gościnnie mają pojawić się także Matt Damon i Carl Reiner jako postacie z głównej serii, jednak trailer nie ujawnia jeszcze ich udziału w projekcie. Film wyreżyserował Gary Ross, odpowiedzialny za pierwsze „Igrzyska śmierci”. Scenariusz do filmu napisał wspólnie z Olivią Milch.

Czy „Ocean’s 8” przerwie złą passę żeńskich wersji znanych filmów, którą zapoczątkował nowy „Ghostbusters” i będziemy mieli w końcu do czynienia z porządnym kinem rozrywkowym ukazującym silne, mądre i sprytne kobiety? Zwiastun pozwala wierzyć, że tak. Jak będzie naprawdę, przekonamy się już 22 czerwca 2018 roku, kiedy „Ocean’s 8” trafi do kin.

Natalia Hluzow