12.12.2017 18:06

2. zwiastun serialu „Modyfikowany węgiel” zdradza szczegóły fabuły

Wszystko wskazuje na to, że „Altered Carbon” ma szansę zostać największym hitem Netflixa w 2018 roku.

2. zwiastun serialu „Modyfikowany węgiel” zdradza szczegóły fabuły
foto: screen z Netflixa

Drżyjcie dzieciaki ze „Stranger Things, Elżbieto z „The Crown i Claire Underwood! Nadchodzi „Modyfikowany węgiel”. Budżet o wysokości 7 milionów dolarów (jakiego żadna oryginalna produkcja sci-fi Netflixa jeszcze nie widziała) oraz wizualne i tematyczne nawiązania do kultowego „Blade Runnera” to nie jedyne powody, by twierdzić, że ten serial zawładnie sercami i umysłami seryjnych widzów w 2018 roku.

Najważniejsza jest tutaj cyberpunkowa opowieść oparta na książce Richarda Morgana o tym samym co serial tytule. Wprowadzenie do tej opowieści serwuje nam najnowszy zwiastun „Modyfikowanego węgla”:

Nowy serial Netflixa opowie o odległej przyszłości, w której ludzką świadomość można zamienić w postać cyfrową i przenieść z ciała do ciała. Kiedy zamordowany zostaje najbogatszy człowiek świata, bogacz w nowym wcieleniu przywraca do życia byłego żołnierza elitarnej jednostki, Takeshiego Kovacsa, by ten zbadał sprawę jego śmierci. W zamian Kovacs dostaje szansę na drugie życie.

Pierwsza zapowiedź „Modyfikowanego węgla” pojawiła się na kanale Netflix Polska 4 grudnia 2017. Wtedy też zapowiedziano, że premiery serialu należy spodziewać się 2 lutego 2018 roku. Nowa oryginalna produkcja Netflixa ma liczyć 10 odcinków. Pierwszy z nich wyreżyseruje Miguel Sapochnik, który był jednym z reżyserów „Detektywa”, „Dr House’a”, a także „Gry o tron”! W główną rolę wcieli się Joel Kinnaman. W pozostałych rolach wystąpią m.in. Dichen Lachman, Leonardo Nam, James Purefoy i Martha Higareda. Twórczynią serialu jest Laeta Kalogridis.

Natalia Hluzow
Tagi: Modyfikowany węgiel Altered Carbon Seriale