19.12.2017 11:35

Aktor z „Gry o tron” i Daniel Olbrychski w nowym polskim filmie muzycznym. Zobacz zwiastun

W styczniu 2018 roku na ekrany kin trafi niszowa polska produkcja z bardzo nieniszową obsadą.

Aktor z „Gry o tron” i Daniel Olbrychski w nowym polskim filmie muzycznym. Zobacz zwiastun

Przekraczanie granic, obsesja na punkcie własnego ego i dążenie do doskonałości to domena wielu artystów. Niezależnie od tego, czy są rockmanami, filmowcami, czy klubowymi DJ-ami. Co się dzieje kiedy muzyka jest ważniejsza od prawdziwych relacji? Czy talent wystarczy, aby wejść na szczyt? Na te pytania chcą odpowiedzieć twórcy filmu „DJ” z iście gwiazdorską obsadą.

DJ - Maja Hirsch

Jak czytamy w oficjalnym opisie filmu:

"

„DJ” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ukazana poprzez losy niezwykle utalentowanej, undergroundowej polskiej DJ-ki Mini. To film o ambicji, nieustannej pogoni za marzeniami, a przede wszystkim o postrzeganiu świata poprzez absolutyzowanie własnych doświadczeń w kulturze „Love Yourself”. "

W główną rolę wcieli się znana głównie z seriali Maja Hirsch („Brzydula”, „Bodo”). Obok niej zobaczymy m.in. Daniela Olbrychskiego, Roberta Gonerę, Marcela Borowca, a także zagraniczne gwiazdy, w tym znanego z „Gry o tron” Miltosa Yerolemou, który w serialu HBO wcielał się w Syrio Forela – nauczyciela szermierki Aryi Stark.

DJ gra o tron

Film jako pierwszy w kinie europejskim ma przedstawiać zdominowane przez mężczyzn, hermetyczne i bezwzględne środowisko muzyki elektronicznej z perspektywy kobiecej. Główna bohaterka jest ambitna, utalentowana i wykształcona muzycznie, jednak swoje serce oddała muzyce klubowej. Kiedy zaczyna się jej oddawać, zaczyna też tracić siebie. Dlatego choć „DJ” opowiada o kulturze klubowej, niesie też ze sobą uniwersalny przekaz nie tylko o muzykach, ale o całym współczesnym świecie. Na oficjalnej stronie filmu czytamy:

"

Pokazuje, co w czasach, gdy kultura „Love Yourself” triumfuje w każdej dziedzinie życia, jest tak naprawdę ważne. W dobie samouwielbienia, autoreklamy, techniki nastawionej na zaspokajanie potrzeb rozbudowanego ego, nie dziwi fakt, że prawdziwy talent, który sam się broni, już nie wystarcza. To obraz XXI wieku… "

Zdjęcia do filmu trwały zaledwie 34 dni. Realizowano je w Polsce, w Wielkiej Brytanii i na Ibizie. M.in. dlatego nie tylko obsada, ale i ekipa była międzynarodowa. Reżyserem i współautorem scenariusza filmu jest Menhaj Huda (jak wynika z informacji umieszczonej na stronie inwestora), filmowiec bangladeskiego pochodzenia, ukrywający się pod pseudonimem Alek Kort. Zdjęcia zrealizował Paweł Flis, który wcześniej był autorem zdjęć do filmów Marcina Wrony. Za muzykę odpowiada multiinstrumentalista i kompozytor, DJ Uner.

 „DJ” trafi do polskich kin 19 stycznia 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: #DJ #Gra o tron #polskie filmy